Военно-окръжна прокуратура – София привлече като обвиняем бившия директор на ВМА ген. Стоян Тонев. Той е обвинен за това, че в периода 29.11.2004 – 01.12.2007 г. в гр. София, в качеството си на длъжностно лице, умишлено не е положил грижи за управлението на поверенето му имущество, от което са настъпили вреди за ВМА в размер на 96 000 лв.
Стоян Тонев е обвинен и в съзнателно сключване на два неизгодни договора с частна фирма, по силата на които се предоставя за ползване на търговското дружество апаратура, собственост на ВМА. Предоставената медицинска апаратура е лазерни системи за дермална пластика. По първия договор (от 03.12.2007 г.) щетите за болничното заведение са в размер на ок. 98 000 лв., а по втория (от 05.10.2009 г.) щетата е в размер на 447 000 лв.
Още от Закон и ред
Любовна драма в Калабрия! Застреляха с два куршума в гърдите 22-годишен българин
Сергей е живеел от дълго време в град Кутро и е бил добре познат сред местните жители. Работел е като сервитьор.
Освободиха от ареста младежите, задържани за побой над непалци в Пловдив
Прокуратурата е повдигнала срещу тях обвинение за причиняване на леки телесни повреди на повече от едно лице по хулигански подбуди
Единият задържан за побоя над непалци в Пловдив е присъствал на убийството на Георги Кузев
И двамата арестувани са ученици, без предишни криминални прояви, но е установено, че са склонни към безпричинна агресия