17 Август, 2026

Прокурори подхванаха кмета на Своге

Прокурори подхванаха кмета на Своге

Софийската окръжна прокуратура привлече днес в качеството на обвиняем кметът на Своге Жоро Радоев Цветков, съобщиха от прокуратурата.

Той е обвиняем за извършено престъпление по служба - за това, че в периода 9 януари 2012 г. – 22 юли 2013 г. е нарушил организирането и изпълнението на общинския бюджет, както и Закона за обществените поръчки.

Жоро Цветков е пуснат под гаранция в размер на 3000 лева. Градоначалникът от 1991 г. управлява собствената си фирма ЕТ „ЖАК – 13″. През октомври 2007 г. става общински съветник от ГЕРБ.

През декември 2013 кметът беше обискиран. Спорд сигнал на ВМРО градоначалникът с години не е подавал данъчни декларации,а освен това е въртял далавери и с обществени поръчки.

Сподели:
14-годишни извършители на тежки престъплени вече носят наказателна отговорност в Швеция

14-годишни извършители на тежки престъплени вече носят наказателна отговорност в Швеция

Решението дойде на фона на продължаващата борба на страната с престъпните банди, които все по-често привличат деца за извършване на убийства, стрелби и взривове

Италианец, разследван за наркотрафик по маршрута България-Италия, попадна в ръцете на полицията

Италианец, разследван за наркотрафик по маршрута България-Италия, попадна в ръцете на полицията

Според италианските разследващи Джанфранко Седда е имал значима роля в престъпната групировка „Нуова Мала дел Брента“ и е бил свързан с предполагаем международен трафик на хероин по маршрута между Италия и България

Съдът в Бургас гледа жалбата на областния координатор на ДПС  срещу “задържането под стража”

Съдът в Бургас гледа жалбата на областния координатор на ДПС срещу “задържането под стража”

Христо Широков е обвинен за участие в организирана престъпна група заедно с още трима длъжностни лица от ВиК, които са действали на територията на региона с цел рекет

Коментари (0)