5 Декември, 2025

Протестиращи окупираха Съдебна палата, искат главата на Камен Ситнилски

Протестиращи окупираха Съдебна палата, искат главата на Камен Ситнилски

 

Протестиращите скандират „Мафия", „Червени боклуци" и„Оставка" и настояват за незабавното отстраняване на Камен Ситнилски. Те обещават „Всеки ден ще е така до победата".

По-голямата част от недоволните граждани са са младежи, които са разпънали и десетки плакати в подкрепа на своите искания.

„Трябва ли и друг да се запали заради Сатанински?", „Етичната комисия да махне Ситнилски", Ситнилски - по-голям престъпник и от Кикинов, „Вие сте позор - оставка и затвор" и „Октопода - вън от храма на Темида" са част от плакатите им, издигнати пред Съдебна палата.

Протестиращите  за кратко блокираха движението по ул.„Екзарх Йосиф", което сред разговори с полицията беше нормализирано и пуснаха градският транспорт да се движи свободно.

Днес ВСС трябва да изслуша члена на Съвета Камен Ситнилски и още няколко магистрати - участници в разпространен преди време разговор, в който се коментира избора на съдебни кадровици от прокурорската квота. Файлът със СРС-та представлява стенограми на разговори, в които са замесени Камен Ситнилски (член на ВСС, който бе зам.-главен прокурор), Румен Боев - бивш апелативен прокурор на Пловдив и член на съвета), Иван Ванчев - окръжен прокурор на Хасково, и Емил Христов - апелативен прокурор на Бургас. В тях се обсъжда кампанията около избора на съдебни кадровици от квотата на държавното обвинение.

Въз основа на това изслушване, Комисията ще реши има ли нарушение на Етичния кодекс от магистрата.

За изслушване пред Комисията са привикани общо шестима души, част от които минаха незабелязано покрай протестиращите на входа на ВСС. 

 

Сподели:

Коментари (0)

Ченалова и Румен Гечев с подвеждащи съобщения, че Общия съд на ЕС е дал ход на исковата им молба срещу еврото

Ченалова и Румен Гечев с подвеждащи съобщения, че Общия съд на ЕС е дал ход на исковата им молба срещу еврото

Зад цялата хибридна ситуация прозират интереси на президента Радев и партиите „Величие“, „Възраждане“, МЕЧ и среди от БСП

По искане на европрокуратурата: Претърсват 80 адреса в България, шестима са задържани

По искане на европрокуратурата: Претърсват 80 адреса в България, шестима са задържани

Европейската прокуратура разследва престъпна група, действаща от 2019 г. насам, управляваща схема за измами с ДДС чрез сложна схема, която се възползва от правилата на ЕС за трансгранични сделки.

Олга Керелска, ВСС : Общите съдилища са подложени на кадрови геноцид

Олга Керелска, ВСС : Общите съдилища са подложени на кадрови геноцид

Керелска обясни, че първоначално е подкрепила предложението на КАК за съкращаване на бройки от окръжни и апелативни съдилища, но впоследствие е размислила.