17 Юни, 2026

Протестите „родиха" три наказателни производства

Протестите „родиха" три наказателни производства

Първото производство е за причиняване на телесни повреди на служители на МВР. Има лица, които са почти установени, разясни главният прокурор.

Второто дело е срещу полицай, който си е позволил неправомерна употреба на помощни средства и има директно причиняване на телесни повреди.

Разследващите се опитват да идентифицират лицата, спрямо които тези телесни повреди са причинени.

Полицаят е идентифициран от ръководството на МВР, независимо, че е носил бяла маска под шлема си, което е абсолютно забранено в полицейските атрибути.

Цацаров обясни, че служителят на МВР е удрял неоправдано хора, движещи се по алеята.

Той осъществява едно непредизвикано с нищо, явно видимо полицейско насилие, защото е с шлем и палка и носи пагон. В крайна сметка така хвърля сянка върху всички други негови колеги, които са проявили някакво търпение онази нощ, обясни главният прокурор.

Униформеният вече е разпитан, но по думите на Цацаров обясненията му не са много смислени.

След 4 септември МВР е идентифицирало 11 лица, които са предадени на прокуратурата.

Друг обаче е въпросът, че има 4 лица, които просто на снимки се вижда как държат ограда. Дали са хулиганствали ще се установи след разпитите, които предстоят, подчерта главният прокурор.

 

Сподели:
Съдът в Монтана отмени отстраняването на кмета на Лом

Съдът в Монтана отмени отстраняването на кмета на Лом

В края на  май Районният съд в Лом постанови Цветан Петров да бъде временно отстранен от длъжност

Бивш шеф на "Митница-Пловдив" отива на съд за злоупотреба с власт

Бивш шеф на "Митница-Пловдив" отива на съд за злоупотреба с власт

Съдопроизводството е започнало по обвинителен акт на Софийската градска прокуратура, внесен в съда през юни

Институтът за пътна безопасност праща първи министър на Радев на гл. прокурор

Институтът за пътна безопасност праща първи министър на Радев на гл. прокурор

Повод за острата реакция стана гостуването на арх. Иван Шишков в сутрешния блок на bTV, където организацията критикува пълното отсъствие на неудобни въпроси от страна на водещите

Коментари (0)