18 Април, 2026

Решават съдбата на Николай Кокинов във ВСС

Решават съдбата на Николай Кокинов във ВСС

Николай Кокинов не се яви вчера в Етичната комисия, където трябваше да бъде изслушан, подчертава БНТ. Но членовете на комисията единодушно решиха, че са на лице данни за нарушаване на етичните правила и процедурата може да бъде задвижена.

Бившият градски прокурор ще бъде разследван заради скандалния разговор между него, бившия премиер Бойко Борисов и бившия земеделски министър Мирослав Найденов. От записа става ясно, че тримата обсъждат каква е възможността да се повлияе на хода на делото срещу Найденов. 

Срещу бившия градски прокурор има друго дисциплинарно производство,образувано от ВСС по настояване на главния прокурор Цацаров, заради нарушение на принципа за случайно разпределение на делата.

 

Сподели:

Коментари (0)

Разследват Кандев и Гюров заради пистолет в кабинета на премиера

Разследват Кандев и Гюров заради пистолет в кабинета на премиера

Нарушени са правилата за сигурност и редът за допуск в сградата на Министерски съвет, твърдят запознати с инцидента

Гюров: Прокуратурата  извършва опит за институционален преврат. Започнала е проверки на премиера, министри...

Гюров: Прокуратурата извършва опит за институционален преврат. Започнала е проверки на премиера, министри...

Според премиера, този внезапен юридически натиск е директен отговор на засилените акции на МВР срещу купуването на гласове

Кандев: Пари и списъци с имена са открити в колата на кандидат-депутат

Кандев: Пари и списъци с имена са открити в колата на кандидат-депутат

Случаят е докладван на Софийска градска прокуратура, защото мъжът е с имунитет и по закон не може да бъде задържан от МВР