Апелативният специализиран наказателен съд ще реши дали да остави в ареста петимата митничари от Варна, които бяха задържани при акция на пристанището. Те са обвинени в участие в организирана престъпна група за взимане на подкупи.
Според прокуратурата митничарите са събирали от търговците определена такса за бързо и безпроблемно освобождаване на стоката им. При претърсване по време на акцията у тях бяха открити 700 хиляди лева. Задържаните митничари отричат обвиненията. Пред съда шефът на митническия пункт Дамян Йорданов заяви, че основният свидетел по делото - Георги Табаков има интерес да му навреди, за да да го отстрани от работа. Днес митничарите обжалват наложената им мярка за неотклонение "постоянен арест".
Още от Закон и ред
Велислав Величков: Очаквам битка на три лобита за членове на ВСС от професионалната квота
По думите на депутата от ПП Цацаров, Гешев и Сарафов ще излъчат свои аватари, които ще се конкурират за място във ВСС
Граждански организации предлагат Андрей Янкулов за член на ВСС от квотата на НС
Магистратът има сериозен практически, управленски и експертен опит в областта на правосъдието, способен да отстоява решения, основани на закона и ясни професионални критерии
САЩ се готвят да извършат първата военна екзекуция от 1961 г. насам
В списъка фигурира името и на Надал Хасан - убил десетки цивилни и беззащитни войници в момент на военно разгръщане