30 Април, 2026

Съдът запорира имоти на един от първите собственици на КТБ

Съдът запорира имоти на един от първите собственици на КТБ

Съдът запорира имоти на един от първите собственици на КТ -  Николай Велков. Той е бивш председател на Надзорния съвет на банката. Това става ясно от решение на Апелативен съд – Пловдив. 

Велков е подсъдим по дело за неплащане на 942 183 лв. данъци от продажбата на поименни акции с право на глас от активите на КТБ. Той не се признава за виновен и засега не е давал обяснения в съдебния процес. Последното заседание в Пазарджишкия окръжен съд се състоя на 24 февруари и делото бе отложено за 24 март, тъй като са изискани доказателства от отдела "Местни данъци и такси" за притежаваното от Велков имущество, съобщиха от пресслужбата на съда. За данъчното престъпление, в което адвокатът е обвинен, са предвидени наказания "лишаване от свобода от 3 до 8 години и конфискация на част или на цялото имущество".

На последното съдебно заседание в Пазарджик магистратите приемат, че са налице всички законови предпоставки за вземане на обезпечителна мярка. Затова съдът допуска обезпечение на наказанието "конфискация" чрез налагане на възбрана на два недвижими имота на Велков. Той е обжалвал, но Апелативният съд в Пловдив потвърждава окончателно определението на пазарджишките магистрати, пише БТА. При акцията "Октопод" в началото на февруари 2010 г. адвокат Велков е арестуван заедно с Алексей Петров, но впоследствие е оневинен. На местните избори през 2011 г. Велков е кандидат за кмет на Пазарджик, издигнат от инициативен комитет и подкрепен от РЗС.

Сподели:

Коментари (0)

Прокуратурата поиска 20 г. затвор за врязалия се в автобус Илиев, когато загина лекар

Прокуратурата поиска 20 г. затвор за врязалия се в автобус Илиев, когато загина лекар

Обвиняемият буквално влетя в автобус на градския транспорт и се заби на 1 метър височина в него. Делото се гледа по съкратена процедура, след като Илиев призна фактите в обвинителния акт.

Масларова и неин "Съотборник" осъдиха Прокуратурата за 100 000 и 200 000 лева

Масларова и неин "Съотборник" осъдиха Прокуратурата за 100 000 и 200 000 лева

Πpoблeмитe нa бившaтa coциaлнa миниcтpъĸa oт ĸaбинeтa  „Cтaнишeв“ (2005 – 2009) зaпoчнaxa, вeднaгa cлeд ĸaтo ce cмeни пoлитичecĸaтa влacт  c идвaнeтo нa Борисов на власт през 2009 година

Правосъдие за всеки: Почтеността в съдебната система трябва да бъде поставена на фокус

Правосъдие за всеки: Почтеността в съдебната система трябва да бъде поставена на фокус

В новия парламент със сигурност ще се намери мнозинство, което да смени "въшките" във ВСС, смятат юристи