Според съда не са налице всички предпоставки за условно предсрочно освобождаване
Софийският градски съд остави без уважение молбата на Будимир Куйович за предсрочно освобождаване от затвора, предаде „Фокус”.
В момента той излежава 16-годишна присъда, след като бе задържан при специализирана акция на 30 декември 2007 г. за трафик на близо 60 кг хероин.
Мотивите на защитата на Куйович бяха, че осъденото лице се е поправило и се разкайва за стореното. Защитата изтъкна, че той е изпълнил първата предпоставка за предсрочно освобождаване, а именно, че вече е изтърпял повече от половината му наложено наказание.
Според държавното обвинение молбата на Куйович е неоснователна и следва да бъде оставена без уважение.
В рамките на делото стана ясно, че подсъдимият не е допускал нарушения на трудовата дисциплина в затвора и дори е бил награждаван.
Според съда обаче не са налице всички предпоставки за условно предсрочно освобождаване.
Още от Закон и ред
Нов обрат по делото за пребития полицейски шеф в Русе: съдията си направи отвод след публични атаки и натиск
Съдия Евгений Пачиков се аргументира и за крайното си решение, като изтъква, че това е победа за адв. Методи Лалов
Съдът постанови: Постоянен арест за похитителя на Наталия
Прокуратурата повдигна 4 обвинения на Симеонов, като най-тежкото е за отвличане при опасен рецидив, заради което може да получи присъда и присъда "доживотен затвор"
Между 10 и 20 г. затвор или доживот заплашват пастрока на Наталия
„Съмнявам се да получи доживотен затвор, защото от европейските институции получаваме сигнали, че това наказание е нехуманно, тъй като не дава перспектива на осъдения", заяви говорителят на Окръжната прокуратура във Варна Радослав Лазаров