25 Февруари, 2026

СГС заседава по делото срещу Волен Сидеров

СГС заседава по делото срещу Волен Сидеров

СГС ще заседава днес по делото срещу Волен Сидеров заради инцидента на летище "Варна" от началото на годината. Юристи коментират, че имунитетът, който Сидеров получи, след избора му за депутат в 43-тото Народно събрание, може да се окаже проблем за началото на процеса. За да стигне казусът до съд, главният прокурор поиска и получи доброволно имунитета на националиста, буквално веднага след скандала на летище "Варна".

Първият опит делото по обвинението в хулиганство и нанасяне на лека телесна повреда на полицай беше неуспешен, защото Волен Сидеров се оказа неоткриваем  и така преписът от обвинителния акт беше получен от адвоката му Явор Нотев, но твърде късно. Заради кандидатдепутатския имунитет на лидера на "Атака" процесът беше отсрочен за след предсрочния вот.

Сега обаче той има отново депутатски имунитет и юристи смятат, че тъй като е новопридобит, имунитетът му трябва да бъде поискан от новото 43-то Народно събрание. Заради евродепутатска неприкосновеност в спряно състояние е и делото срещу Сергей Станишев.

Сподели:

Коментари (0)

Европрокуратура уличи Теодора Георгиева в тежко нарушение

Европрокуратура уличи Теодора Георгиева в тежко нарушение

Колегията на EPPO установи сериозни пропуски в работата на българския европрокурор, като окончателното решение за нейното освобождаване може да вземе Съдът на Европейския съюз

Министър Янкулов: Стената на мълчанието в прокуратурата се пропуква

Министър Янкулов: Стената на мълчанието в прокуратурата се пропуква

Прокуратурата ще се промени, защото за първи път необходимостта от промяна се осъзнава от самите прокурори, те разбират, че така повече не може

Андрей Янкулов свиква ВСС да избере временен и.ф. главен прокурор

Андрей Янкулов свиква ВСС да избере временен и.ф. главен прокурор

Във вече близо тригодишния си нелегитимен „фактически мандат“ Борислав Сарафов не е извършил нито едно действие, изграждащо обществено и професионално доверие относно управленските си качества, изтъква правосъдният министър