13 Май, 2026

Шефът на КАТ – Благоевград с три обвинения

Шефът на КАТ – Благоевград с три обвинения

Данаил Стоицов

Три обвинения за шефа на КАТ – Благоевград след вчерашната показна акция срещу длъжности престъпления. С него в ареста остава и соченият за „помагач” Бойко Шарков, собственик на пункт за застраховки и плащане на екотакси.

Останалите разпитани и задържани лица бяха освободени.

Данаил Стоицов и Бойко Шарков са обвинени в корупция и за участие в схема за взимане на пари от граждани, за да бъдат регистрирани автомобилите им по-бързо. На шефа на КАТ обаче прокуратурата повдигна още две обвинения - за незаконно притежание на оръжие и боеприпаси, както и за престъпление по служба, а именно, че в началото на месеца е осигурил конвой на извънгабаритен товар без плащане на пътна такса.

Шефът на КАТ бил наблюдаван от около 4 месеца. През това време чрез сересета била установена и потвърдена корупционната схема.

„5 300 лева бяха открити във вчерашния ден в неговата служебна каса, за които считаме, че представляват част от подкупите, които е получавал”, заяви Румяна Арнаудова, говорител на главния прокурор.

За по-бърза регистрация на автомобил или избор на специален номер се плащало горница от 100 - 200 лева през посредници, които редовно стояли в двора на КАТ, разказва подалият сигнал в МВР журналист Иван Хамбарджийски.

„Посрещат ги, идва човекът, дава си документите, предава автомобила, казват му каква е сумата, минават, регистрира се колата, обаждат му се да си вземе колата, взима си колата, плаща си всичко и всичко става много бързо. На ден регистрират около 10-15 коли”, разказа Иван Хамбарджийски, собственик на информационен сайт в Благоевград.

„Факт е, че тази схема, за която и вие узнахте, ние към този момент можем да я потвърдим, че шефът на КАТ Благоевград се е облагодетелствал от нея”, заяви Арнаудова.

В следващите дни ще стане ясно дали двамата обвиняеми ще останат за постоянно в ареста, или ще се разминат с по-лека мярка.
Сподели:

Коментари (0)

Прокурорската колегия отказа дисциплинарно производство срещу Сарафов, зае се с Русинова

Прокурорската колегия отказа дисциплинарно производство срещу Сарафов, зае се с Русинова

Две от твърденията срещу Сарафов са с изтекла давност, за останалите колегията прие че са недоказани и ги отхвърли

ДБ предлага съдебен контрол върху 72-часовото прокурорско задържане

ДБ предлага съдебен контрол върху 72-часовото прокурорско задържане

Предложението цели да гарантира реална защита на гражданите срещу произвол и да въведе по-ефективен механизъм за контрол върху действията на прокуратурата при ограничаване на основни права

Изнудваният от кръга на Нотариуса грък Каламарис осъди прокуратурата за 25 000 лева

Изнудваният от кръга на Нотариуса грък Каламарис осъди прокуратурата за 25 000 лева

Софийският градски реши, че справедливото обезщетение за него е 50 000 лева, но Софийския апелативен съд определи, че то трябва да е двойно по-малко