18 Юни, 2026

Шефът на полицията в Несебър: Стрелбата срещу Очите нямаше как да се предотврати

Шефът на полицията в Несебър: Стрелбата срещу Очите нямаше как да се предотврати

Нямаше как да се предотврати престрелката в Слънчев бряг, при която пострада Димитър Желязков-Митьо Очите, заяви шефът на РПУ-Несебър главен инспектор Живко Даскалов пред медии. "Става дума за емоционално изпълнение на тези лица. Не е имало планировка, някаква предварителна организация. Самото деяние подсказва за това. Особено за стрелбата съм сигурен, че не е планирана. Имало е само предварителна уговорка за среща, не за побои и за стреляне.

Ако някои иска да върши такова престъпление, бъдете убедени, че нямаше да избере заведение в центъра на Слънчев бряг с толкова много хора. А и тук не говорим за поръчково убийство, а за сбиване с последвала стрелба", каза още полицаят. "Всички хора, за които има данни, че са извършили или че могат да извършат или планират престъпление, се наблюдават. А за хората на Очите – има някои, които са на територията на Несебър, има други в различни градове на страната, но те се наблюдават", отговори той на въпрос дали се наблюдават от полицията участниците в екшъна. 

Даскалов обясни, че в момента обстановката в Слънчев бряг е съвсем нормална. "В началото имаше малко напрежение, което е нормално, но вече всичко е спокойно. Самото престъпление беше достатъчно сериозно и обществено опасно, нормално беше да се притесняват. Засиленото полицейско присъствие обаче веднага помогна за успокояване на обстановката", допълни той.

Сподели:
Съдът в Монтана отмени отстраняването на кмета на Лом

Съдът в Монтана отмени отстраняването на кмета на Лом

В края на  май Районният съд в Лом постанови Цветан Петров да бъде временно отстранен от длъжност

Бивш шеф на "Митница-Пловдив" отива на съд за злоупотреба с власт

Бивш шеф на "Митница-Пловдив" отива на съд за злоупотреба с власт

Съдопроизводството е започнало по обвинителен акт на Софийската градска прокуратура, внесен в съда през юни

Институтът за пътна безопасност праща първи министър на Радев на гл. прокурор

Институтът за пътна безопасност праща първи министър на Радев на гл. прокурор

Повод за острата реакция стана гостуването на арх. Иван Шишков в сутрешния блок на bTV, където организацията критикува пълното отсъствие на неудобни въпроси от страна на водещите

Коментари (0)