Закон и ред
Специализираният наказателен съд освободи под гаранция арестуваните данъчни от В. Търново
Специализираният наказателен съд е пуснал под парични гаранции шестимата данъчни служители от Велико Търново, обвинени, че в сговор са извършвали длъжностни престъпления и са искали и получавали подкупи, съпбщи БНР.
Най-голямата гаранция 20 хиляди лева е определена за бившия директор на приходната агенция във Велико Търново Стефан Михайлов, на когото е повдигнато обвинение за ръководител на престъпната група, действала две години. Останалите са освободени от ареста срещу гаранции от пет, десет и 15 хиляди лева.Те са отстранени от работа, наложена им е забрана да напускат страната.
Ще припомним, че в сряда при акция на ДАНС и МВР бяха задържани деветима данъчни, но след разпити трима бяха освободени, без да им бъдат повдигани обвинения.
Още от Закон и ред
Пуснаха студента, задържан за трагичния случай в Благоевград
Разследващите се опитват да установят дали студентът, под въздействието на наркотици, е блъснал момичето през прозореца, както и каква е съпричастността му към падането на младежа, който и в момента се бори за живота си
Министър Найденов иска среща с Кьовеши заради скандала с българския европрокурор
Правосъдният министър се интересува от позицията на европейския главен прокурор по казуса, за да бъде излъчена достойна кандидатура и безсъмнения за зависимости
Сарафов потвърди: Напускам шефски пост в НСлС, ставам редови следовател
Борислав Сарафов е подал оставка като директор на Националната следствена служба след като тя му е искане не веднъж, и последно от новия министър на правосъдието