28 Юли, 2026

Спецпрокуратурата даде на съд Живко Мартинов за случая със суджуците

Спецпрокуратурата даде на съд Живко Мартинов за случая със суджуците
Живко Мартинов

Специализираната прокуратура даде на съд за изнудване Живко Мартинов. Разследващите през 2012-2013 г. установиха, че обвиняемият Мартинов като общински представител на ГЕРБ за Добрич, се ползвал с голямо влияние в града. През януари 2012 г. той се срещнал с местния бизнесмен Антон Проданов, който развивал частна търговска дейност в сферата на производството и търговията с месо.

Двамата се познавали добре и Мартинов директно поискал да му приготви и достави четири тона суров суджук. Изрично заявил и намерението си да не го заплаща, изтъквайки общественото си положение и влияние, но и отправяйки му заплахи. Обяснил, че количеството е голямо, защото ще го носи на министър председателя Борисов и на други „високи хора“ от ГЕРБ.

Според обвинението, той е заплашил Проданов, ако не изпълни "задачата". Мартинов намекнал, че нямало нищо по-лесно от това, да изпрати данъчните да му разбият бизнеса, и че когато реши, може да го вкара и в ареста. Опитът на Проданов да се противопостави бил париран с думите: „Акъли не искам, действай по-бързо, че съм ти вдигнал мерника и гледай суджука да е пак хубав като предишния“. Живко Мартинов е с мярка за неотклонение „Парична гаранция“ в размер на 20 000 лева.

Сподели:
Нов обрат по делото за пребития полицейски шеф в Русе: съдията си направи отвод след публични атаки и натиск

Нов обрат по делото за пребития полицейски шеф в Русе: съдията си направи отвод след публични атаки и натиск

Съдия Евгений Пачиков се аргументира и за крайното си решение, като изтъква, че това е победа за адв. Методи Лалов

Съдът постанови: Постоянен арест за похитителя на Наталия

Съдът постанови: Постоянен арест за похитителя на Наталия

Прокуратурата повдигна 4 обвинения на Симеонов, като най-тежкото е за отвличане при опасен рецидив, заради което може да получи присъда и присъда "доживотен затвор"

Между 10 и 20 г. затвор или доживот заплашват пастрока на Наталия

Между 10 и 20 г. затвор или доживот заплашват пастрока на Наталия

„Съмнявам се да получи доживотен затвор, защото от европейските институции получаваме сигнали, че това наказание е нехуманно, тъй като не дава перспектива на осъдения", заяви говорителят на Окръжната прокуратура във Варна Радослав Лазаров

Коментари (0)