17 Юни, 2026

Свидетел с черна маска на делото за радикален ислям

Свидетел с черна маска на делото за радикален ислям

Окръжният съд в Пазарджик гледа днес делото срещу 14 обвиняеми за разпространение идеите на терористичната организация "Ислямска държава". 

По време на днешното заседание ще бъдат разпитани шестима свидетели.

Скандал в залата предизвика появата на първия свидетел, който влезе и излезе от съда с черна маска.

Петър Тончев от Пловдив обясни, че причината за това е присъствието на медии и нежеланието му да бъде сниман.

По време на разпита той разказа, че през лятото на 2014 година е направил забележка на подсъдимия Рангел Илиев, който видял с тениска и шапка, които по думите му, били със символите на "Ислямска държава", а по-късно подал и сигнал в полицията.

Заради противоречия в показанията между свидетеля и подсъдимия съдът определи да се проведе очна ставка между двамата.

Сподели:
Съдът в Монтана отмени отстраняването на кмета на Лом

Съдът в Монтана отмени отстраняването на кмета на Лом

В края на  май Районният съд в Лом постанови Цветан Петров да бъде временно отстранен от длъжност

Бивш шеф на "Митница-Пловдив" отива на съд за злоупотреба с власт

Бивш шеф на "Митница-Пловдив" отива на съд за злоупотреба с власт

Съдопроизводството е започнало по обвинителен акт на Софийската градска прокуратура, внесен в съда през юни

Институтът за пътна безопасност праща първи министър на Радев на гл. прокурор

Институтът за пътна безопасност праща първи министър на Радев на гл. прокурор

Повод за острата реакция стана гостуването на арх. Иван Шишков в сутрешния блок на bTV, където организацията критикува пълното отсъствие на неудобни въпроси от страна на водещите

Коментари (0)