30 Април, 2026

Цацаров: Мястото на тогата е в съдебната зала, а не на стълбите

Цацаров: Мястото на тогата е в съдебната зала, а не на стълбите

Мястото на тогите не е на стълбите, а в съдебната зала. Това заявява главният прокурор Сотир Цацаров в интервю за "Труд".

"Удобно е главният прокурор да се представя като диктатор, а колегите - му като безволеви изпълнители. Може би така някои демократи си мислят, че постигат силна България", казва Цацаров.

Той определя твърденията на бившата съдийка Румяна Ченалова, че е имало натиск от него към съдия Янева за осъждането на Цветан Цветанов, като "поредната пропагандна бомба".

На въпрос защо се бави екстрадицията на Цветан Василев, Цацаров обяснява, че решаването на този въпрос е изцяло от компетентността на сръбските власти. Той напомня, че е поискал екстрадиция на 18.9.2014 г., но и досега няма отговор. До края на седмицата обаче ще отправи искане за съдействие за ускоряване на екстрадиционното производство до Генералния секретариат на Съвета на Европа и до Европейският комитет по проблемите на престъпността.

Сподели:

Коментари (0)

Слави Ангелов: В разследването "Петрохан - Околчица" остава само една експертиза

Слави Ангелов: В разследването "Петрохан - Околчица" остава само една експертиза

"И точно от нея ще дойде следващата точка на обществено недоволство. Не че експертът няма да каже истината...", прогнозира журналистът

Съдът в Страсбург санкционира България заради безконтролно следене от ДАНС

Съдът в Страсбург санкционира България заради безконтролно следене от ДАНС

С решението си „ЕСПЧ постановява, че за целите на защитата на националната сигурност е необходимо държавите да имат закони, предоставящи на властите правомощия да събират и съхраняват информация за хора в бази данни, които не са обществено достъпни, но трябва да има ефективни гаранции срещу произвол и злоупотреба с тези правомощия"

Неясни факти и обвинения: Съдът прекрати делото срещу Петков и Божанов

Неясни факти и обвинения: Съдът прекрати делото срещу Петков и Божанов

Според магистратите "остава загадка" какво точно твърди прокуратурата срещу Кирил Петков и Божидар Божанов