16 Януари, 2026

Цацаров отложи дебата по доклада на европокурорите за неопределено време

Цацаров отложи дебата по доклада на европокурорите за неопределено време

Мнозинството във Висшия съдебен съвет отложи дебата по препоръките в доклада от европейските прокурори, които миналата година анализираха работата на държавното обвинение. Това стана по искане на главния прокурор. Обвинител номер едно получи подкрепата на 13 от съдебните кадровици. 7 бяха против, предаде БНР. 

Сотир Цацаров, който не присъства на дебата, тъй като беше на клетвата на новия президент Румен Радев, поиска отлагането с писмо. Според него първо по доклада трябва да се произнесе междуведомствената работна група, която министерството на правосъдието тепърва ще създава. 

Членове на Висшия съдебен съвет коментираха, че доколкото предстои смяна в правосъдното ведомство, няма яснота кога изобщо тази комисия ще заработи реално, пишат novinite.bg.

Сподели:

Коментари (0)

Правната комисия одобри  на първо четене  законопроекта на ГЕРБ за закриване на Антикорупционната

Правната комисия одобри на първо четене законопроекта на ГЕРБ за закриване на Антикорупционната

А предлагат създаване на изцяло нов орган – Комисия за превенция на корупцията и конфликта на интереси

Министър Георгиев: Видях с очите си - имотните измами не са спорадично явление

Министър Георгиев: Видях с очите си - имотните измами не са спорадично явление

Освен от реакция срещу измамите с имоти, има нужда и от сериозна превантивна работа, смята министърът на правосъдието в оставка

Повдигат обвинение на сина на Атанас Бобоков - Божидар, хванат с наркотици

Повдигат обвинение на сина на Атанас Бобоков - Божидар, хванат с наркотици

Това е вторият арест на младия мъж в рамките на месец и половина