5 Февруари, 2026

Ценко Чоков се похвалил от ареста: Гответе се, утре излизам

Ценко Чоков се похвалил от ареста: Гответе се, утре излизам

Кметът на врачанското село Галиче Ценко Чоков утре излиза от ареста. 

В събота обвиненият в ръководене на организирана престъпна група управник се обадил на ловната дружинка, която празнувала откриването на сезона. Чоков е председател на ловците и специално звъннал от ареста, за да ги поздрави и да се похвали, че във вторник ще излезе на свобода, пише bulnews.bg.

„Гответе се, във вторник се прибирам“, похвалил се арестантът 4 дни преди заседанието на Апелативния специализиран съд, на което трябва да се вземе решение по жалбата му.

Това донякъде обяснява защо жена му Цветелина и синът му Спас ударно разпродават телетата от неговата ферма в селото. Очевидно се трупа ресурс, който ще бъде похарчен за свободата на Чоков.

Припомняме, че кметът на Галиче Ценко Чоков и синът му Мартин са в ареста в София, след като бяха задържани на 26 май при специализирана акция на жандармерията и полицията. Те са обвинени в участие в организирана престъпна група, която се занимава с лихварство, палежи, отвличания, побой и рекет.

Сподели:

Коментари (0)

Полицията продължава да издирва три лица, свързани с трагедията в "Петрохан"

Полицията продължава да издирва три лица, свързани с трагедията в "Петрохан"

Сред тях е собственикът на хижата Ивайло Калушев, който е и основният заподозрян за тройното убийство, около което има по-фрапиращи обстоятелства, отколкото в сериала "Туин Пийкс"

Съдът разби обвинението срещу Иван Демерджиев и върна делото на прокуратурата

Съдът разби обвинението срещу Иван Демерджиев и върна делото на прокуратурата

Апелативните съдии откриха сериозни неясноти в обвинителния акт и потвърдиха, че прокуратурата не е обяснила нито вредата, нито поведението, за което търси отговорност от бившия вътрешен министър

Реформа в Наказателния кодекс - още по-тежки наказания за защита на деца от сексуално насилие

Реформа в Наказателния кодекс - още по-тежки наказания за защита на деца от сексуално насилие

Министър Георгиев изтъква, че е от изключително значение да бъдат окуражавани близките на жертвите да търсят навременна помощ, да сигнализират за такива престъпления, за да могат те да бъдат разкрити