25 Май, 2026

Цветанов противник на Закона за проституцията

Цветанов противник на Закона за проституцията

Това обяви в ефира на Нова ТВ бившият секретар на МВР и експерт по проблемите на сигурността Николай Радулов.

Той е категоричен, че проституцията не трябва да се легализира като бизнес, защото момичетата от тази професия са жертва на престъпление. Според него световната статистика показвала, че там където е легализиран този бизнес, секс услугите не намаляват, а се увеличават, като наред със законния бизнес функционира и нелегален.

На противна позиция беше Тихомир Безлов, от Центъра за изследване на демокрацията. Той  предупреди, че проблемът трябва да се анализира добре, преди да вземат крайни мерки. Безлов обърна внимание на обстоятелството, че много наши момичета в Холандия работят легално. У нас обаче няма правила в тази сфера и тези момичета много често са малтретирани, а трудът им е ограбван, без да могат да защитят правата си. Според него точно липсата на законодателна норма дава правото на криминални структури да се възползват и да развиват бизнеса с проститутки. 

Вътрешният министър Цветан Цветанов пък е категоричен, че докато аз е шеф на МВР, закон за проституцията няма да има. 

Припомняме, че още по време на тройната коалиция тогавашният вътрешен министър Румен Петков инициира създаване на закон за проституцията. По-късно обаче процедурата беше осуетена под натиск на американските партньори.

 

Сподели:
Според Демерджиев, "интересни имена" са помагали на прокурорския син да се укрива

Според Демерджиев, "интересни имена" са помагали на прокурорския син да се укрива

Той определи случая като като една голяма кардинална грешка по всички линии, допълвайки, че не визира само прокурорския син

 Прокурорският син Васил Михайлов вече е в затвора

Прокурорският син Васил Михайлов вече е в затвора

Разследващите посочват, че са го следели от дълго време, по-активно през последните два месеца

Кандев: "Прокурорският син", току-що беше заловен от ГДБОП

Кандев: "Прокурорският син", току-що беше заловен от ГДБОП

Макар да няма официални доказателства, че бащата е прикривал престъпления, в обществото се наложи усещането, че фамилната връзка е осигурявала чадър

Коментари (0)