7 Юли, 2026

Убиецът на хубавата Мария: Съжалявам, че я наръгах; искам по-лека присъда

Убиецът на хубавата Мария: Съжалявам, че я наръгах; искам по-лека присъда

Искрено съжалявам за случилото се, осъзнах грешката си.Това заяви бившият полицай Михаил Менашкиднес в Бургаския апелативен съд. Той помоли за по-лека присъдата, за да покаже, че се е променил.

Преди това прокурорът настоя да бъде потвърдена присъдата на Окръжен съд - Бургас. Според него възраженията на подсъдимия и неговите защитници, че деянието не е било предумишлено и не е извършено с особена жестокост, са неоснователни.

Апелативна прокуратура - Бургас смята наложеното му наказание за справедливо, затова не поддържа жалбите на двамата частни обвинители и граждански ищци за увеличаване на наложените наказания.

Адвокатите на близките на убитата Мария поискаха наказанието да бъде завишено на 30 години лишаване от свобода, като наблегнаха на отегчаващи вината факти. Двамата защитници на подсъдимия пък оспорват присъдата, като твърдят, че на първата и втората инстанции са допуснати съществени процесуални нарушения.

Според тях убийството е извършено непредумишлено и извършителят не е проявил особена жестокост.

Делото отново стигна до Апелативен съд след като върховните магистрати го върнаха.

На 5 март 2013 г. Бургаският окръжен съд призна Михаил Менашки за виновен в това, че на 03 септемвври 2012, около 00:50 ч., до хотел "Гларус" в Слънчев бряг чрез пробождане с нож в сърцето е убил Мария Златанова. С поред магистратите убийството е извършено с особена жестокост и предумишлено. Той е признат за виновен за нанасяне на средна телесна повреда на приятеля на Мария - футболиста Симеон Куминков.

Първоинстанционният съд е уважил частично предявените граждански искове от бащата на пострадалата и от получилия средна телесна повреда. Окръжен съд - Бургас е осъдил Менашки, да заплати на Максим Златанов 150 000 лв. кръвнина, а на втория пострадал - 20 000 лв.

С решение от 20 ноември 2013 г. Апелативен съд - Бургас е потвърдил присъдата.

Върховният касационен съд с решение от 19 март т.г. върна делото за ново разглеждане с указания да се извърши задълбочен анализ на исканията и аргументите на страните.

Сподели:
Евтим Костадинов: Наследниците на ДС не искат да затворим една страница от историята, която не е прочетена

Евтим Костадинов: Наследниците на ДС не искат да затворим една страница от историята, която не е прочетена

Абсурдно е да говорим, че темата за досиетата трябва да остане в миналото – не всичко е открито, не всичко е осветено, казва бившият председател на Комисия по досиетата

Касиерка на партия е обвинена за измами с кредити за близо милион евро

Касиерка на партия е обвинена за измами с кредити за близо милион евро

„Тя е измамила голям брой български граждани под предлог да теглят кредити от различни банкови институции, с които да кандидатстват по програма за европейско финансиране. Убеждавала ги е, че колкото по-голям е кредитът, толкова по-голяма ще бъде печалбата им“, заяви главен комисар Николай Пелтеков.

Мартин Димитров: Два месеца Комисията по досиетата мълчи - кои в новата власт са свързани с ДС

Мартин Димитров: Два месеца Комисията по досиетата мълчи - кои в новата власт са свързани с ДС

До сега проверките са правени в рамките на месец, трябва да си свършат работата, независимо че „Прогресивна България“ иска да ги закрие, казва депутатът

Коментари (0)