24 Март, 2026

Веселин Вучков: Нападенията срещу лекари се превръща в епидемия

Веселин Вучков: Нападенията срещу лекари се превръща в епидемия

Не само във връзка с нападения над лекари, по принцип най-сериозната реакция срещу всяка форма на престъпност е влизането в сила на осъдителна присъда. Тъй като тази тема е нашумяла в последните месец и половина, искам да кажа, че министерството, което оглавявам в момента, взема много енергични мерки срещу наистина превърналата се в епидемия тенденция за нападения срещу лекари. Това заяви вътрешният министър Веселин Вучков по време на парламентарен контрол относно пореден случай на нападение над лекар от Спешна помощ.
Вучков посочи, че няма защо да се крие, че този проблем съществува. Той поясни, че съвместно със здравния министър д-р Петър Москов, са подписали съвместна заповед, с която са децентрализирали решаването на проблема с регионалните шефове на медицинските центрове и областните дирекции на МВР, които са провели срещи и са решили конкретно в каква ситуация как да се действия. „Защото смятаме, че проблемите на картата на страната изглеждат по различен начин. Има напредък в това отношение, въпреки че има инциденти от последните няколко дни”, заяви вътрешния министър.
Веселин Вучков все пак посочи, че регистрираните случаи са намалели през последния месец и ще продължат да действат съвместно с МЗ и в бъдеще. Той декларира, че МВР не води статистика относно предполагаеми извършители на престъпления по етнически, религиозен и друг признак, забранен от Конституцията.

Сподели:

Коментари (0)

Георги Георгиев: Хората ще повярват в съдебната система, когато видят виновните зад решетките

Георги Георгиев: Хората ще повярват в съдебната система, когато видят виновните зад решетките

Всяка система сама трябва да печели общественото доверие. Това е работата на правосъдната система – да не се занимава сама със себе си, а да решава проблемите на хората, смята то

КЕВР се опасява от рязко поскъпване на газа, парното и тока от юли

КЕВР се опасява от рязко поскъпване на газа, парното и тока от юли

До 31 март топлофикациите и доставчиците на електроенергия трябва да подадат заявление за нови цени на тока и парното от юли

Янкулов: Ще атакуваме отказа на ВСС за избор на нов и.ф. главен прокурор във ВАС

Янкулов: Ще атакуваме отказа на ВСС за избор на нов и.ф. главен прокурор във ВАС

Служебният правосъден министър подава жалба, която да бъде разгледана по същество от висшите магистрати