9 Юли, 2026

Властите арестуваха четирима с български паспорти във Виена - измъчвали пенсионерка

Властите арестуваха четирима с български паспорти във Виена - измъчвали пенсионерка

Пенсионерка от Виена е била жестоко измъчвана от четирима с български паспорти, съобщава австрийският електронен портал oesterreich.at.

Оказва се, че 74-годишната австрийка едва оцеляла от ръцете им. Те се представили за куриери и възрастната дама, която живеела сама, допуснала мъжете до дома си, след като я убедили, че й носят пратка. В къщата четиримата започнали да издевателстват над жената. Тя е била вързана и брутално измъчвана цяла седмица, въпреки че още в началото пенсионерката показала къде има скрити 27 000 евро. Те обаче решили да я притиснат, докато каже номера на банковата си сметка. Въпреки че жената твърдяла, че няма повече пари, извергите продължавали безмилостните гаври. Това продължило цяла седмица, след което циганите се отказали и си заминали.

Възрастната виенчанка е спасена случайно от дошъл на гости роднина, който се усъмнил, че нещо не е наред, тъй като бабата не вдига телефона. По-късно мъчителите са заловени. Очакванията са, че те могат да получат и доживотен затвор заради бруталните гаври с жената. Тя едва е била спасена след серия операции. В момента живее като инвалид.

Сподели:
Прокурорската колегия на ВСС заседава по временното отстраняване на Емилия Русинова

Прокурорската колегия на ВСС заседава по временното отстраняване на Емилия Русинова

    То е по искане на правосъдния министър Николай Найденов

ВАС отмени решението на служебното правителство  "Гюров" за спиране на процедурата по подбор на български европрокурор

ВАС отмени решението на служебното правителство "Гюров" за спиране на процедурата по подбор на български европрокурор

Върховните магистрати постановиха, че първоначалният конкурс, проведен по време на правителството с мандата на ГЕРБ, е бил напълно законен и не подлежи на анулиране с акт на Министерския съвет.

ВАС избра Мариана Шотева за член на Комисията за противодействие на корупцията

ВАС избра Мариана Шотева за член на Комисията за противодействие на корупцията

На общото събрание на ВАС са гласувахали 70 съдии, като 44 от тях са подкрепили Шотева, 13 са били против, а 13 бюлетини са били недействителни

Коментари (0)