Пеньо Пейков, собственик на фирмата ЕТ "Пеньо Пейков", в чийто офис сутринта бе прострелян 46-годишен мъж, бе задържан за стрелбата, съобщава "24 часа", като се позовава на източници от полицията.
Жертвата Христо Чолаков е била негов доведен син.
В момента се изясняват мотивите за престъплението, както и дали е законен пистолетът, с който е стреляно.
Фирмата е била в тежко финансово състояние. На практика я движел простреляният Христо, въпреки че собственикът е пастрокът му.
Простреляният е бил закаран с линейка в Университетската болница.
Доктор Живко Желязков, заместник-директор на болницата, заяви за БНР, че 46-годишният мъж е бил с четири-пет входни и отходни отверстия от куршуми. Пациентът е бил в шок, което е наложило да бъде интубиран и поставен на командно дишане. Сега е в реанимацията на гръдна хирургия с опасност за живота.
Предстои да бъде взето решение дали и кога да бъде опериран.
Още от Закон и ред
Българин отива в затвора в Англия заради тежка катастрофа, в която загинало бебе
32-годишният Христо Илиев причинил тежкото пътнотранспортно произшествие докато гледал клипчета ва ТикТок
Ангел Георгиев от "Възраждане" се отказва от имунитета си
"Това е поредното политически мотивирано дело, което се използва за натиска спрямо мен и спрямо "Възраждане", твърди депутатът
Документацията за екстрадацията на Стоян Мавродиев е готова, на ход е Белград
Информацията е потвърдена от правосъдния министър Николай Найденов, който обясни, че документите са предадени на посолството на Сърбия у нас