18 Юли, 2026

Задържани са 13 служители от ДАИ, продавали шофьорски книжки от 2000 до 4000 лева

Задържани са 13 служители от ДАИ, продавали шофьорски книжки от 2000 до 4000 лева

Иззети са компютри и документи, а сградата на ДАИ е запечатана

"13 са задържаните при акция на ГДБОП в Държавната автомобилна инспекция в София по схема за корупция", съобщи главният секретар на МВР Младен Маринов, цитиран от БНТ.

По информация на телевизията шефът на ДАИ не е сред задържаните.

По непотвърдена информация има съмнения за продажба на шофьорски книжки на цена между 2000 и 4000 лева.

Иззети са компютри и документи, а сградата на ДАИ е запечатана.

 "В момента, тъй като операцията е изключително сложна и мащабна, не мога да ви дам конкретна информация. Има към момента 13 задържани лица, но може част от тях да преминат в друго качество. Така че всяка една информация към момента няма да е конкретна и последна. Предполагам, че като приключат процесуално-следствените действия под ръководството на Специализираната прокуратура в крайна сметка те трябва да вземат решение до каква степен и какво да бъде оповестено като резултат", каза Маринов. 

Министърът на транспорта Ивайло Московски заяви след заседанието на Министерски съвет коментира мерките, които са взети по време на теоритичните и практическите изпити за придобиване на свидетелство за правоспособност.

Московски съобщи, че ще има кадрови промени в ДАИ.

Той съобщи, че е оказано максимално съдействие за реализиране на акцията на ГДБОП в ДАИ.

При акцията са заловени основно хора, които са изпитвали курсисти, съобщи БНР.

Акцията в ДАИ е била подготвяна в продължение на половин година, съобщи още министър Московски. Той подчерта, че държавата ще бъде безкомпромисна към всички нерегламентирани практики, които могат да създадат предпоставки за ПТП, както и към хората, които стоят зад тях.

Сподели:
"Да България": Предстои съдебна битка чий е басейнът "Мария Луиза", а стадион "Юнак" ще е амфитеатър

"Да България": Предстои съдебна битка чий е басейнът "Мария Луиза", а стадион "Юнак" ще е амфитеатър

Под Капитолия в "Борисовата градина" най-вероятно няма да има паркинг, съобщи общинският съветник от “Да, България” Симеон Ставрев

Закопчаха руски блогър, станал мишена на ФСБ след критика на Путин

Закопчаха руски блогър, станал мишена на ФСБ след критика на Путин

Иля Ремесло публикува манифест, в който посочва 5 причини, поради които вече не подкрепя Путин, добил широка популярност в Русия

ДПС настоява за спешна проверка на Демерджиев за паралелни разследвания зад гърба на прокуратурата

ДПС настоява за спешна проверка на Демерджиев за паралелни разследвания зад гърба на прокуратурата

В сигнал, изпратен от партията, се допълва, че с медийни изявления на Демерджиев от САЩ той признава и потвърждава обстоятелството, че МВР продължава незаконно да извършва разследване на лице с имунитет, каквото е лидерът на движението

Коментари (0)