5 Декември, 2025

Зам.-районен прокурор спипан с бракониерски улов

Зам.-районен прокурор спипан с бракониерски улов

Заместник-районният прокурор на Кърджали Чавдар Чавдаров е бил заловен с над 40 кг риба и 50 метра мрежа, за които не е представил документи.

На 13 март, около 8 часа, в района на бившия Оловно-цинков комбинат в Кърджали, служители на Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури установили, че Чавдаров пренася в лекия си автомобил "Нисан" 38 кг. морунаж, 2 кг. речен кефал и 800 грама бяла риба, оплетени в 50 метра хрилна мрежа, съобщиха от пресцентъра на прокуратурата.


Автомобилът не е специализирано транспортно средство по Закона за ветеринарно медицинската дейност, а рибата е била без декларация за произход. 
На заместник-районния прокурор е бил съставен акт, а рибата и мрежата са били иззети. Чавдар Чавдаров пък е дал писмени обяснения по случая в полицията в Кърджали. Прокурорът е в отпуск по болест от 20 октомври 2016 г. 

Районният прокурор на Кърджали е разпоредил дисциплинарна проверка, след приключването на която и в зависимост от резултата й, материалите ще бъдат изпратени на прокурорската колегия във Висшия съдебен съвет по компетентност, като орган, който единствен може да налага дисциплинарни наказания на административните ръководители и техни заместници, допълват от държавното обвинение.

Сподели:

Коментари (0)

Ченалова и Румен Гечев с подвеждащи съобщения, че Общия съд на ЕС е дал ход на исковата им молба срещу еврото

Ченалова и Румен Гечев с подвеждащи съобщения, че Общия съд на ЕС е дал ход на исковата им молба срещу еврото

Зад цялата хибридна ситуация прозират интереси на президента Радев и партиите „Величие“, „Възраждане“, МЕЧ и среди от БСП

По искане на европрокуратурата: Претърсват 80 адреса в България, шестима са задържани

По искане на европрокуратурата: Претърсват 80 адреса в България, шестима са задържани

Европейската прокуратура разследва престъпна група, действаща от 2019 г. насам, управляваща схема за измами с ДДС чрез сложна схема, която се възползва от правилата на ЕС за трансгранични сделки.

Олга Керелска, ВСС : Общите съдилища са подложени на кадрови геноцид

Олга Керелска, ВСС : Общите съдилища са подложени на кадрови геноцид

Керелска обясни, че първоначално е подкрепила предложението на КАК за съкращаване на бройки от окръжни и апелативни съдилища, но впоследствие е размислила.