Жителите на Старосел инициираха подписка срещу ромски набези. „Причината за подписката е създалата се четиридневна сложна обстановка след два криминални случая на пребиваващи в селото роми, които работят като дървосекачи”. Това съобщи кметът на населеното място Иван Жутев, цитиран от Фокус.
По думите му подписката е приключена преди броени дни. Инициативният комитет в Старосел е събрал 481 подписа от живеещите в селото. Според него са взети навременни и адекватни мерки от страна на полицията в Старосел. „Ситуацията се нормализира и към момента е спокойна на 100 %. Всичко е в работен ритъм”, коментира кметът. По думите му проблемът в Старосел е разрешен, а подписката е инициирана като чисто административна мярка и е депозирана в Общинския съвет. Очаква се провеждането на заседание за отношение по темата. „Категорично не може да се говори за ескалация на напрежението в Старосел”, категоричен е Иван Жутев.
Още от Закон и ред
Божанов: Хора с прякори са заграбили държавни и общински имоти във Варна след фрапантни нарушения на прокуратурата
Разкритието е направено въз основа на скандални документи, от които става ясно, че организирана престъпна група е фалшифицира нотариални актове , за да завзема имоти на държавата и общината
КС отмени спорното решение за Съвета за мир на Тръмп: парламентът е надхвърлил правомощията си
Конституционните съдии единодушно приеха, че Народното събрание не може чрез свои решения да задължава Министерския съвет да инициира процедура по ратифициране на международен договор
Документите говорят: Има връзка между престъпните мрежи на Петьо Еврото и Нотариуса, според таен свидетел
Според бившата съпруга на Нотариуса същият юрист е посещавал редовно частния „SS клуб“ и заедно с Божанов е „оправял дела“. По-рано тази година прокуратурата също го освети като защитен свидетел, но по дело срещу Еврото