16 Януари, 2026

Жива верига правят новодомци, измамени от нотариус

Жива верига правят новодомци, измамени от нотариус

Днес се очаква съдия-изпълнител да влезе в имотите на десетки русенци, за да ги опише, след което ще бъдат обявени за публична продан. Ако успее баче, защото ужилените от строителен предприемач правят жива верига, за да се защитят.
От репортаж на БТВ става ясно, че жилищата в блок "Теодора" в кв. "Родина" са продадени на собствениците им с ипотека, направена от строителя. Бизнесменът спрял да обслужва заемите си към банките. Повечето от хората са работили в чужбина, за да си купят дом. Оказва се обаче, че банката им е наложила запор. Хората разбират за това едва преди месец, въпреки че в нотариалния акт те са посочени като собственици на жилищата.

Жилищата са купени през 2009-2010 година на груб строеж, като сделките са били изповядани пред нотариус, без да има проблеми.

Собственикът на „Пропърти – къмършъл” - фирмата, построила блока, Явор Блъсков обясни, че „в момента се извършва голяма неправда”. Той твърди, че е ипотекирал 94 собствени апартамента, които покриват задълженията му към банката. По думите му, целта била хората да се стресират, за да „дублират плащанията”.

Сподели:

Коментари (0)

Повдигат обвинение на сина на Атанас Бобоков - Божидар, хванат с наркотици

Повдигат обвинение на сина на Атанас Бобоков - Божидар, хванат с наркотици

Това е вторият арест на младия мъж в рамките на месец и половина

Синът на бизнесмена Атанас Бобоков - Божидар, е задържан с пакет дрога, в неадекватно състояние

Синът на бизнесмена Атанас Бобоков - Божидар, е задържан с пакет дрога, в неадекватно състояние

Божидар Бобоков стана публично известен, когато на 1 декември беше арестуван за участие в безредиците в центъра на столицата.

Изслушаха кандидатите за български европрокурор - утре обявяват трите ни номинации

Изслушаха кандидатите за български европрокурор - утре обявяват трите ни номинации

Първи пред комисията трябваше да застане следователят Бойко Атанасов, но той не се яви. Бяха изслушани Десислава Пиронева, Димитър Беличев, Ивайло Илиев, Михаела Райдовска, Пламен Петков и Светлана Шопова.