Георги Котев, ядрен физик
Двете най-големи и 100% държавни електропроизводствени предприятия в България - АЕЦ "Козлодуй" (2000 МВт установена мощност) и ТЕЦ "Марица Изток 2" (1600 МВт установена мощност) са упоменати в доклада на временната парламентарна анкетна комисия за проверка и оценка на състоянието на родната енергетика един-единствен път! Това става в самото начало на отчета за далаверите в енерГЕПИката, когато са обявени събеседниците на депутатите, от временната комисия Симеонов, (виж в галерия началото на доклада, б.р.)
И повече нито веднъж! В тези две предприятия излиза, че
НЯМА престъпления, кражби, корупция и каквото още се сетите
Всички ШЕСТ части на доклада Симеонов-Гамизов можете да изтеглите и видите от ТУК.
Не случайно най-горе посочих установените мощности на двете централи (това е натоварването им, когато работят на 100% от проектната/номиналната си мощност). Сумарно това прави 3600 МВт, при средна натовареност на националната ни мрежа около или малко над 4000 МВт. Така можете да си представите значението и приноса на тези две държавни, т.е. - наши, предприятия в енергийния баланс.
Защо в най-бедната и най-корумпираната страна-членка на ЕС па(т)ри(оти)чният лидер Валери Симеонов и енерГЕПИйният му "експерт" Стефан Гамизов не забелязаха НИТО ЕДНО престъпление в най-големите, най-важните и 100% държавните производители на ток, пък било то и за 1 стотинка? А?
ЗАЩО? ЗАЩО? Защо в най-големите, най-държавните и най-важните НЯМА нито едно престъпление или елементарно нарушение??? Сетихте ли се?
Точно така! Защото
там се краде НАЙ-МНОГО
Крало се е, краде се и ще продължава да се краде с благословията на партиите. И Симеонов и Гамизов са от отбора на "печелившите"! А ние с вас сме от ... вие си знаете от кой отбор? Вече 7-ма година разобличавам многомилиардните кражби само от АЕЦ-а, но за това в доклада няма и дума.
Ако някой се сети и реши да провери пълния списък на поканените и изслушаните в комисията Симеонов (най-горе) ще забележи, че сред тях не фигурира нито един представител на двата американски ТЕЦ-а или на ВЕИ-индустрията!!! Не ме разбирайте направилно! Аз не казвам, че при тях няма проблеми или нарушения, еле пък при американските ТЕЦ-ове. НЕ! Със сигурност те са ярем за всички нас. НО, важен е принципът! Като проверяваш цялата енерГЕПИка покани и изслушай ВСИЧКИ! Ъ-ъ! В същото време тези два сектора са най-атакувани, нападани и изобличавани в целия доклад. А тези, които са повикани и явили се на седянките са се договорили за разпределението на баницата? Баницата за Симеонов, Гамизов и цялата политико-енерГЕПИйна мафия. А за нас ... още по-тлъсти сметки.
Още от Петък 13
JFK - демокрацията, конспирацията, популизмът и анализите в стил „Говорит Москва“
Създателите на информация са два конкуриращи се типа – творци, разказвачи на митове и бюрократи. Първите целят създаването на „разкази“ насочени да водят масата към определени цели, а вторите целящи да използват информацията към създаване и поддържане на порядък
Киселова с пореден гаф – прекрати процедура за поставяне на нов държавен герб на парламента, иска да се виждат сърпове и чукове
Защо съвременен български политик иска да блокира налагането на демократичните ценности и държавни символи. Все едно в Германия по държавните учреждения да продължат да стоят свастиките на нацистите, казва депутатът Мартин Димитров
Българска следа в отворените от Тръмп документи за Кенеди: От София пристига първата секретна информация за атентата и убиеца
Контролирано руснаците информират Вашингтон още през август 1963 г., че Лий Харви Осуалд е опасен и подготвя разстрела на американския президент, посочено е и предполагаемото място