31 Юли, 2026

Потресаващо: Полицаи на границата пред бунт, карат като скотове, докато в София стотици пазят рахата на властта

Потресаващо: Полицаи на границата пред бунт, карат като скотове, докато в София стотици пазят рахата на властта

От сутринта столичани, минаващи в района на парламента се питат да не би страната да е осъмнала след полицейски преврат. Явно цялото напрежение е заради анонса на студентите, които искаха днес да се опитат да повторят бунта пред Народното събрание от 10 януари 1997 г., когато бе свалено поредното провалено правителство на БСП.

В социалната мрежа граждани предупреждаваха, че се подготвят провокации, които да компрометират протестиращите, а действията им да развържат ръцете на МВР за саморазправа. Ранобудните обаче изиграха лоша шега на кукловодите и в последния момент смениха тактиката - радикалният протест бе отложен за 15 януари, в първия работен ден на омразния парламент.

И докато в София неимоверна полицейска сила бди за спокойствието на правителството и депутатите от БСП, ДПС и Атака, то на българската граница с Република Турция, командировани полицаи са пред бунт, заради мизерните условия, при които са принудени да работят и живеят при зимни условия (виж смайващите кадри). 

Faktor.bg получи от бдителен гражданин серия от  потресаващи снимки, които показват едно към едно скотските условия, при които оцеляват на границата подчинените на министър Цветлин Йовчев. На тях ясно се вижда, че в 21 век европейският български полицай е принуден от шефовете си да спи в саморъчно направени от парчета найлон палатки, покрити с клони, да мръзне и мизерства, да се грее на огън, да пие вода от туби, за да пази България от проблема, който създаде точно тази власт с бежанците.

Командированите на браздата с Турция полицаи не крият, че са пред бунт, защото вече трети месец не могат да им осигурят поне елементарни условия за живот и работа. 

В същото време за събраните в София униформени от цялата страна, дошли да бдят за сигурността на властта, се плащат милиони допълнително от бюджета. А нега са настанени неслучайно в хотел ”Родина”, показа днес bТВ. 

Хотелът е собственост на провалилия се банкер и наркотрафикант Васил Нинов. Явно, докато търка наровете в гръцки затвор, в България от родната партия през МВР му наливат пари, за да не му пострада бизнеса. Вероятно МВР неслучайно е избрало това място, за да настани полицаите.

Връзките на Нинов със силовото ведомство датират още от времето, когато в МВР се разпореждаше покойният червен министър Кольо Добрев. Красимир Райдовски, шеф на пресцентъра на правителството на Жан Виденов твърди, че през вече далечната 1996 и 1997 г. именно фалиралият собственик на Българска универсална банка Васко Нинов плаща мобилните телефони на министър Добрев, а двамата са в много топли отношения.

Faktor.bg знае мястото на граничния участък, в който са направени скандалните снимки. От съображения за сигурност на униформените няма да го съобщим, а по тази причина са скрити и лицата им.

Паралелът в снимките между границата и центъра на София е пряко отражение на разделението между управляващите и гражданите в държавата. Тази скандална ситуация  е достойна, за да се иска още в първия работен ден на парламента оставката на кабинета, но заради злоупотреба със сила и кризата с бежанците.

 

Сподели:
От Калининград до Шпицберген: Пет сценария за евентуален руски удар срещу НАТО

От Калининград до Шпицберген: Пет сценария за евентуален руски удар срещу НАТО

Експерти от Атлантическия съвет предупреждават, че въпреки огромните загуби във войната срещу Украйна Русия не се е отказала от конфронтацията със Запада

Военният министър разреши  - от редник до генерал да пишат каквото си искат на личния  фейсбук – дори да обявят война на друга държава

Военният министър разреши  - от редник до генерал да пишат каквото си искат на личния  фейсбук – дори да обявят война на друга държава

Позицията на Димитър Стоянов отваря широка врата в системата на отбраната да се словоблудства безразборно, да се вихри политическа и русофилска пропаганда, да се настройват военнослужещите срещу партньорите ни от НАТО, ЕС и САЩ, да се призовава към тероризъм, сексуално насилие и т.н.

Шефът на ВВС подигравателно към депутат: "Моля, госпожо пък Николай говори в час и ме щипе!"

Шефът на ВВС подигравателно към депутат: "Моля, госпожо пък Николай говори в час и ме щипе!"

Генералът демонстрира недосегаемост и си позволява да иронизира народен представител и  съвсем подигравателно подхожда към една от формите за парламентарен контрол – депутатското питане

Коментари (0)