15 Януари, 2026

​Алекс Алексиев: Орешарски работи повече за Русия, отколкото за Родината

​Алекс Алексиев: Орешарски работи повече за Русия, отколкото за Родината

Уроците от ставащото в Крим са важни за България и за Европа, защото много хора в САЩ мислеха, че след разпадането на Съветския съюз ще има вечен мир. Оказа се че това е утопична идея, която няма място в реалната политика. Това обяви от САЩ пред Bulgaria ON Air известният анализатор от български произход Алекс Алексиев. 

Вчера той обяви изненадващо, че се кандидатира като мажоритарен евродепутат. Алексиев е категоричен, че през последните няколко години след идването на Обама в Белия дом се е наложило разбирането, че няма нужда САЩ да бъде повече световен полицай.

През последния месец се оказах търсен като съветолог. До вчера се смяташе, че тази професия е изчезнала и е останала в миналото, но реалната политика е друго нещо. Интересно е да се види как ще се промени политиката на САЩ след Крим. Обама направи огромна грешка, като изостави Европа и не направи антибалистична защита на Стария континент. Разчитаха на добри отношения с Русия, но тези идеи се оказаха нереалистични, обясни Алексиев. 

Той разкри и мотивите защо се е кандидатирал без партийна подкрепа за Европейския парламент.

Много съм разтревожен от това, което става в България. Имаме едно правителство, което работи повече за Русия, отколкото за Родината, никой не говори за истинските пролоблеми на страната. В ЕС се твърди, че приемането ни е било грешка, тревожни са и призивите за формиране на отделен парламент само на страните от еврозоната. Ако това стане, значи ЕС се превръща в съюз на две различни класи, а в България по тази тема се мълчи. Това се тревожни тенденции за страната. Управляващите са предатели към националните ни интереси с опити „Южен поток” да не бъде под европейски закон. Това са част от мотивите ми да се кандидатирам. Разчитам на подкрепата на хора с демократични, пазарни и десни виждания, а такива в България има много. Това са малките бизнесмени, които се опитват да пробият през корупцията и руските монополи. Никой не говори за тези теми , а аз искам да се знае за тях в Родината ми, заяви Алексиев.

Сподели:

Коментари (0)

Може ли малък модулен реактор да спаси столичната "Топлофикация"

Може ли малък модулен реактор да спаси столичната "Топлофикация"

Финландският ядрен регулатор е получил документацията на концептуалния проект, необходима за предварителен преглед на безопасността. Ако всичко върви добре изграждането на първия ММР може евентуално да започне през 2029 г.

Защо дата 11 януари 2026 година е толкова важна за Кремъл?

Защо дата 11 януари 2026 година е толкова важна за Кремъл?

Пакетът от 100 милиарда долара, подготвен от САЩ и други съюзници на Киев е един от най-мощните инструменти за дългосрочно възпиране на Москва и засили отбранителните способности на Украйна

Когато Православието се защитава от шпиони, то вече е престанало да говори с гласа на Църквата

Когато Православието се защитава от шпиони, то вече е престанало да говори с гласа на Църквата

Това, което руската разузнавателна служба направи, не беше критика към църковен водач, а атака срещу самата Църква