13 Февруари, 2026

Борисов мераклия за втори мандат, но без хората, които търкат пейките

Борисов мераклия за втори мандат, но без хората, които търкат пейките

Борисов е убеден, че това най-доброто - да няма коалиция. В сегашното правителство 90 процента са експерти, не са и партийни членове. В същото време обаче имат цялата отговорност на партията за правителството, обясни премиерът. 

На въпрос, дали ако няма нужното мнозинство и за правителство на малцинството, ще остане в опозиция и няма да прави коалиция, Борисов отговори: "Разбира се. Коалиция се прави само ако има ясна платформа на две партии, че могат да управляват заедно. Или три. Нека първо хората се произнесат".

Премиерът коментира  и проблема с ниските доходи на майките. Той бил склонен в следващия бюджет да се повишат парите за майчинство, но при условие, че се съкрати срокът, за да могат майките да се връщат по-бързо на работа, заяви премиерът. Но за това трябва да има построени детски градини – това, с което са се захванали вече.

"Понеже ги строим много хубаво, майките, като отидат и видят децата в какви условия са в новите детски градини, и тези, които не са искали да ги записват, искат. Защото те са с плувни басейни, с физкултурни салони, със зали за отдих, хубави кухни. Просто в момента се грижим прекрасно за тях. И затова напливът е толкова голям", коментира Борисов.

 

Сподели:

Коментари (0)

Мистерията "Петрохан": Психология на едно социално самоубийство

Мистерията "Петрохан": Психология на едно социално самоубийство

Посланието на Ивайло Калушев към майка му: „..нямаме никакви сили повече да се борим с тази кочина...”!

Притеснява ме лекотата, с която Гюров прие да стане служебен премиер

Притеснява ме лекотата, с която Гюров прие да стане служебен премиер

Омръзнало ми е разни герои да се упражняват политически на мой гръб

Избраха Зарков за да оцелее етническата група със съветска идентичност

Избраха Зарков за да оцелее етническата група със съветска идентичност

Слава на Бога, че днес БСП е партия със затихващи функции, защото от много клониране не остана нищо за реанимиране, и провалът на новия лидер ще се повтори като фарс, а не като национална трагедия