5 Декември, 2025

Бойко: Народът не мизерства, държи 35 млрд. на влог

Бойко: Народът не мизерства, държи 35 млрд. на влог

Водещият никога не е криел явните си симпатии към Борисов и ГЕРБ и услужливо е заклеймявал противниците им. И този път Борисов не избяга от основните си теми – благоденствието, което е докарал на българите; удобната тема за противника Станишев; за лошия и опасен Костов и за големия политик Ахмед Доган. 

Премиерът бе категоричен, че обедняването на българите е мит и той споделя тезата на финансовия си министър Симеон Дянков, че кризата не ни е засегнала толкова тежко. 

Народът къта 34-35 млрд. спестявания в банките, държи ги на влог, за каква бедност говори тогава, посочи гостът на Кеворкян. 

Той потвърди мнението си, че финансовият министър е свършил много важна работа и упреците към него не са основателни, защото имаме стабилен бюджет, стабилен фискален резерв, добра финансова дисциплина, за които другите европейски държави могат само да мечтаят. Докато ние критикуваме финансовия министър, в Европа вече сме в челните класации по редица икономически показатели, похвали се премиерът.

Бойко Борисов отчете, че основният му противник Сергей Станишев е интелигентен и има много качества. Но е имал лошия шанс да управлява при тежка ситуация. 

Трима стояха над главата му и той трябваше да се съобразява с тях – царят, Първанов и Доган. Той сам не можеше да вземе и едно решение, посочи Борисов. 

Водещият Кеворкян го похвали, че бил единственият премиер, който не само бил толерантен към предшествениците си, но продължавал да храни и семействата им.  Така водещият намекна, че въпреки скандала Хохегер, приятелката на лидера на ПЕС Моника Йосифова продължава да лапа апетитни пиарски поръчки и от правителството на ГЕРБ. 

Той има умна жена до себе си и тя му дава много ценни съвети. Реално тя е по-опасна от Станишев. Тя държи контрола в медиите и ги управлява, а не ние, както ни обвиняват, посочи Борисов.

Той изрази голямото си съжаление, че въпреки очакванията и обещанията, Костов се е превърнал сега в най-големият му критик.

Всичко, което десните искаха от мен, аз го изпълних.  Костов говореше мъдро, но реално се опитваше да прави интриги в кабинета ми. Ходеше при Дянков и му пълнеше главата, че моят любимец бил Цветанов. После пък на Цветанов разправяше, че аз съм позволявал на Дянков да прави каквото си поиска. Реално СДС го ликвидира Иван Костов и това, което се случи около избора на конституционен съдия, показа, че Раковска 134 е нямала депутати в парламента. Реално тях ги е управлявал Иван Костов и ДСБ. Този човек вкарва непрекъснато дясното в конфликти и така иска да върне БСП и ДПС на власт, заклейми Борисов бившия премиер. 

Той обаче отчете, че при скандала с избор на конституционен съдия СДС са били подведени главно от Петър Стоянов, който първоначално позволил да го номинират, но после се скрил и променил позицията си. 

Премиерът отново изтъкна, че Доган бил най-добрият политик, но с ДПС той не можел да прави коалиция, защото това означавало смърт за ГЕРБ.

Ако догодина на изборите нямаме мнозинство, уйдурми с Доган и БСП няма да правя. Те са всеядни партии, предупреди лидерът на ГЕРБ.

Той отчете, че Меглена Кунева е политик с европейска визия и с него можел да намери допирни точки, но особено опасни били кръговете, които контролирали партията й. 

Имам предвид едни адвокатски кантори, които са около нея. Тези адвокатски кантори провалиха царя и го изхвърлиха от политиката. Те сега диктуват положението и в нейната партия, посочи Борисов. 

Премиерът бе категоричен, че въпреки социологическите прогнози, които според него са услужливи за БСП и манипулирани, от нега е трудно да се каже каква ще бъде конфигурацията в следващия парламент. Борисов обаче изрази надежда, че народът е мъдър и ще отчете това, което той и партията му свършиха за България. 

 

Сподели:

Коментари (0)

Преговори под огън : Стратегията на Русия от Чечня до Украйна

Преговори под огън : Стратегията на Русия от Чечня до Украйна

Как Кремъл превръща дипломацията в тактическа пауза и средство за постигане на стратегическите си цели

Русия между рецесия и ресурсна експанзия: Как Кремъл изгражда нов модел за финансиране на войната

Русия между рецесия и ресурсна експанзия: Как Кремъл изгражда нов модел за финансиране на войната

Заради стагнацията в руската икономика, Москва компенсира вътрешната рецесия чрез мрежа от непрозрачни ресурси, наемнически структури и алтернативни финансови канали

Лимитът на груби стратегически грешки в Украйна е изчерпан

Лимитът на груби стратегически грешки в Украйна е изчерпан

В никакъв случай не трябва обществото на Украйна да се връзва на мита за толкова, виждате ли, важните президентски избори сега!