Той предупреди, че правителството на ГЕРБ трябва да спре да се оплаква, че сме в тежко състояние заради световната криза. Лошото управление и вътрешни фактори са причина за съсипването на икономиката в момента, категоричен е синдикалистът.
Тренчев посочи като грешни ходове в управлението взетото през 2010 г. решение да се изкупува преференциално и гарантирано тока от фотоволтаици, и то на почти двойно по-скъпа цена от тази, която произвежда АЕЦ “Козлодуй”. Според него заради такива недомислици в енергетиката сега Козлодуй се налага да взима кредити, за да плаща заплатите на работещите в централата. А НЕК е докаран до фалит.
Това е все едно да продадеш една влакова композиция с кокаин и накрая да си на загуба, иронично коментира ситуацията в енергетиката лидерът на КТ “Подкрепа”.
Според него действията и решенията на министър Симеон Дянков също до голяма степен са допринесли за влошаване на икономическия климат в България.
Защо им трябваше да въвеждат този данък върху спестяванията на гражданите. Това е пълна глупост и приумица единствено на Дянков, посочи Тренчев.
Той е категоричен, че финансовият министър не е в час и не знае какви налози плащат гражданите.
Дянков научи от медиите, че има в страната плосък данък, има свидетели на това, разкри синдикалистът.
Още от Хляб и пасти
Властта катастрофира в Струмяни - гражданин с въпроси се оказва заплаха за Радев
Как зоната за медиите служи като санитарен кордон между управляващите и хората, районът има нужда от лопати, техника, организация и помощ, не от демонстрация на сила срещу хората, затънали до колене в калта
Гримасата на проф. Воланд! Паметниците като зловещото геополитическо оръжие на Москва
Дори поети и писатели, които са се борили с тиранията на царе и генерални секретари, се превръщат в оръжие на Кремъл. Ако не беше войната, щяха да си седят
Истината за Ратко Младич е зловеща
А Сърбия и до днес се управлява от политици, които са негови морални наследници и на Милошевич това е голямата трагедия