30 Април, 2026

ДПС: Стига месианство в политиката, искаме демокрация!

ДПС: Стига месианство в политиката, искаме демокрация!

Това заяви от трибуната на НС  Лютви Местан при откриване на новата парламентарна сесия.

От ДПС се надяват да се сложи край на проваленото управление на ГЕРБ, което по думите на Местан има конкретни проявление. 

30 000 малки и средни предприятия на година фалират от управлението на ГЕРБ. В обещанията за справедливо управление се провалихте най-жестоко, обърна се Местан към депутатите от управляващата партия.

Според дясната ръка на Доган управлението на ГЕРБ се е превънало в основен генератор на корупция, която има един единствен мирис - на гербери, подчерта  Местан. Според него крайно време е да се възстанови демократичното функциониране на държавата.

От партията на Ахмед Доган акцентираха още и на темата за референдума и лутанията „Да" и „Не" на Бойко Борисов и ГЕРБ, което депутатите на ДПС определиха като дефектиране на  демократичната ни система. 

Дефектиралата демокрация има за ефект дефекти на икономиката, 1/3 от която се намира в сивия сектор – показател, по който сме първенци в европейската общност, нещо, което може да бъде дефинирано така: „България е шампион по сенчест бизнес в ЕС".

Местан призова за консултации на високо ниво за постигане на съгласие по Изборния кодекс. Ще поискаме ОССЕ този път да се ангажира не с ограничена мисия от наблюдатели, а с тотално, масирано наблюдения на изборите, настоя Лютви Местан.

„ГЕРБ или демокрация", това по думите му е дилемата, пред която са изправени българските избиратели.

Лютви Местан прогнозира, че изборите тази година ще родят правителство на ясните национални приоритети, което ще има широката подкрепа на партии с доказана легитимност през годините

 

Сподели:

Коментари (0)

За европейските стандарти в България и за „европейските“ стандарти в Северна Мкедония

За европейските стандарти в България и за „европейските“ стандарти в Северна Мкедония

За властта в Скопие проблемът не е само в обществените нагласи, а в системното послание: можеш да бъдеш всичко, но не и българин открито

Ще се превърне ли партията на Радев в придатък на "Възраждане" или ще разочарова своите избиратели

Ще се превърне ли партията на Радев в придатък на "Възраждане" или ще разочарова своите избиратели

Лидерът на „Прогресивна България“ много обича да говори едно у нас, а съвсем друго в Европа -  ще потърси начин да "лавира и балансира", но полето за подобни шикалкавения непрекъснато се стеснява

Куцата избирателна система ражда изкривена представителност в парламента

Куцата избирателна система ражда изкривена представителност в парламента

Трябва да се гарантира, че никоя партия или коалиция няма да може да се окопае във властта и използвайки целия държавен ресурс да доминира политическия живот