19 Август, 2026

Евгений Михайлов: Само десен блок може да спре задкулисието и ДС

Евгений Михайлов: Само десен блок може да спре задкулисието и ДС

Какъв път ще се избере за това е отделен въпрос. По-малките десни партии трябва да осмислят поведението и политиката си от последните месеци и да осъзнаят, че несъзнателно, а и съзнателно, говорейки срещу ГЕРБ обслужваха интересите на БСП и сценаристите на преврата”. Това обяви пред Fakto.bg режисьорът и политик Евгений Михайлов. Той призовава разумът да надделее и да се разбере, че десните формации трябва да отидат заедно на избори. 

„Европейската десница ясно е показала на кого в България има доверие в този момент. Ако имат сили всички заедно трябва да направят  ясен десен блок, който да спечели  доверието на гражданите и едни бързи избори, това ще бъде добре за страната”, казва Михайлов. Според него сега се усеща ясен дефицит от представителство на много хора, които действително искат да гласуват за друга дясна партия. 

„Много граждани ме спират на протестите и питат: „Какво става, има ли алтернатива, може ли да се направи нещо ново?” Ако има бързи избори, най-вероятно трудно ще се създаде нещо ново. Но ако се направят от лични амбиции много нови малки десни партии гласовете ще се разпилеят отново. Чудесно би било, ако може да се обединят личности и авторитети, млади и интелигентни хора, които заедно да създадат организация или партия, която да може да се развие в бъдеще и да  гарантира представителство на онези, които не се припознават в сегашните политически субекти. Страхувам се, че ако се тръгне в момента на нови противопоставяния и се поднови спорът, кой е по десен, по-сини и по-автентичен, загледани в пъпа, политиците ще разберат, както се надявам, че вече осъзнаха, че пъпната връв с избирателите е скъсана. Затова наистина трябва всички да си дадем сметка, че имаме един противник – задкулисието, структурите на ДС, които си направиха промяната преди 23 г. и никога не са изпускали икономическата власт”, предупреждава синият политик. Той настоява хората да си дадат ясна сметка, че ако се прави прибързано нова дясна партия трудно ще се намерят средства за да се плати скъпата кампания и да се финансира създаването й. 

„Старите формации загубиха дори държавната си субсидия, заради нисък изборен резултат. И тогава идва голамата опасност, че някой може да се опита да напазарува дори и новата дясна формация”, предупреждава Михайлов. 

Сподели:
Как Хавайската икона на Св. Богородица да натвори чудеса, след като у нас убиват с думите “да живее България”…

Как Хавайската икона на Св. Богородица да натвори чудеса, след като у нас убиват с думите “да живее България”…

Не по-малко зловещо беше мълчанието на Св. Синод и БПЦ за злодейството в Пловдив, така мълчаха и когато духовници се гавриха и отнеха живота на отец Стефан Камберов

Как руският консул ограби Пловдив, така както и по турско не са го грабили    

Как руският консул ограби Пловдив, така както и по турско не са го грабили    

      Градът под тепетата очаква възмездие за безпрецедентната кражба на века, поднесена на Георги Гергов на тепсия от сини и червени политици, от  олигарси, магистрати и престъпни общински чиновници 

Молитвеното слово на митрополит Николай за убития Георги преобърна представите за „свещеника с Ролекса“

Молитвеното слово на митрополит Николай за убития Георги преобърна представите за „свещеника с Ролекса“

Не е нужно да вярваш в Бога, за да разбереш силата на думите на един свещеник, но и не е нужно да приемаш всичките му възгледи, за да признаеш човечността в негова постъпка

Коментари (0)