18 Юни, 2026

Кръвопролитното варварство в Украйна, е възможното наше бъдеще

Кръвопролитното варварство в Украйна, е възможното наше бъдеще

 

Дясното движение „22 септември” разпространи до медиите своя декларация срещу зверствата на режима на Янукович към гражданите на Украйна.

Ето пълния текст:

Изборът, който вече сме направили! 

Декларация на Движение “22 септември”

Бихме искали да предупредим гражданите на България: кръвопролитното варварство, на което сме свидетели днес в Украйна, е възможното наше бъдеще. 

Както Украйна, така и България са сред страните, които Русия на Путин се опитва да лиши от европейско бъдеще.

Разликата е единствено в това, че България е част от ЕС, докато Украйна само се надяваше да бъде – и благодарение на тази разлика у нас още не убиват, у нас вместо на бетеери и снайперисти, властта се крепи на само на полицейски палки и екзалтирани неофашисти.

Не е разумно обаче да се уповаваме на тази разлика. Защото развихрянето на петата колона ясно говори, че след Украйна е наш ред. И че в душицата на Сергей Дмитриевич Станишев може спокойно да дреме един бъдещ Янукович, способен в името на днешната си власт да предаде бъдещето на България.

Отговорни за пролятата кръв на киевския Майдан са тези, които срещу най-мащабния подкуп в световната история се съгласиха да обърнат гръб на европейската цивилизация и да обрекат народа си на евроазийската деспотия. Това трябва да бъде казано ясно и еднозначно – и от политиците, и от гражданите на ЕС. Защото потъналия в кръв площад е и площадът на нашата обща свобода. 

Насилието и агресията трябва да бъдат наказани – ако не искаме утре да осъмнем с наново изградена Берлинска стена.

Затова Движение “22 септември” призовава: долу ръцете от Украйна! Сламените марионетки, които танцуват под ръцете на кремълския деспод, нямат място в ХХІ век. 

Украинския народ е в правото си сам да избере своето бъдеще; ние – също.

Затова: долу рубладжийските ръце от България. 

Днес изборът отново е – дали да вървим с цивилизования свят – или с Русия. Но това е избор, който ние вече сме направили. И от който няма да се откажем!

Сподели:
Ние, българите си го избрахме, ние, българите ще платим за деянията му

Ние, българите си го избрахме, ние, българите ще платим за деянията му

РР е друг тип, той има матрица в главата си – инсталирана, пирографирана. Матрицата на промития просъветски манталитет, според която любовта към СССР, към Русия е с безусловен приоритет над обичта към България

Предоговаряне с БОТАШ от правителство на Радев означава наливане още в турския интерес

Предоговаряне с БОТАШ от правителство на Радев означава наливане още в турския интерес

Опозицията в парламента трябва да се обедини и да изисква всички стъпки, които ще се правят в посока на договора с турската компания, задължително да минават през обсъждане и гласуване (одобрение) в парламента

 От незаконния град в Баба Алено изплува и Дмитрий Фирташ, зависим от ГРУ, ФСБ и режима на Путин

 От незаконния град в Баба Алено изплува и Дмитрий Фирташ, зависим от ГРУ, ФСБ и режима на Путин

Не е тайна, че руските служби усилено използват украински предатели в операциите си през последните години, след като мрежите им в Европа бяха компрометирани, а агентите им осветени

Коментари (0)