7 Април, 2026

Македония е музей на Коминтерна

Македония е музей на Коминтерна

Това обяви по Би Ти Ви историкът Божидар Димитров по повод втвърдените позиции на българските институции срещу приемането на югозападната си съседка в ЕС.

Ако сега замълчим и оставим проблема на това ниво, влязат ли в ЕС нещата ще се официализират и ще започнат тогава македонците нагло да ни обвиняват: “Българите ни крадат Кирил и Методи, Гоце  Делчев, Самуил...”. Бяхме достатъчно великодушни към съседите си и то в най-тежките моменти. А сега те не само обиждат нашата държава, но и обиждат всеки, който има самосъзнанието на българин.

Според лидера на ВМРО Красимир Каракачанов само преди дни съпругата на шефа на българския културен център в Струмица е била уволнена от работа, а македонски депутат, чийто деца учат в нашата страна и се развиват, е заявил най-вулгарно: “бугарите нямат работа у нас”, разказа Каракачанов. Той е категоричен, че колкото пъти погледнем на Македония толерантно и с великодушие, толкова повече Македония ни представят като татари и фашисти.

Според Каракачанов и последното заплашително писмо срещу български общественици и политици е ново доказателство за вражеското отношение към нас. Лошото е, че в писмото са посочени и имане на българи, работещи в специалните служби, допълни още той.

Имаме стотица хиляди документи, които по безспорен начин показват, че до 9 септември 1944 в днешна Македония е живяло чисто българско население. След това по пътя на репресиите тези хора са превърнати в македонци, 30 000 са избити, а 120000 са заточени и репресирани. Аз казвам от години – дайте ми само един документ, доказващ че е имало македонска нация, и веднага давам награда един милион лева. Но такъв документ никой не може да извади, защото не съществува, категоричен беше проф.Димитров.

Красимир Каракачанов пък разказа на финала на разговора един сръбски виц: Като изкъпеш един македонец, от него остава само мръсна вода и чист българин.

 

Сподели:

Коментари (0)

Битката за Африка се ожесточава: Русия влиза в директен сблъсък със САЩ

Битката за Африка се ожесточава: Русия влиза в директен сблъсък със САЩ

Москва засилва военно, икономическо и дипломатическо присъствие в Африка, разширявайки влиянието си за сметка на САЩ и стратегическите им интереси на континента

Гаргароговорене: Когато публичното пространство стане оркестрова кошара на глупостта

Гаргароговорене: Когато публичното пространство стане оркестрова кошара на глупостта

Актуалната измама се казва Радев, която ще усетим, когато на капитанския мостик застане човек по потник, без хуманитарен и културен багаж

Два проблема: Тръмп игнорира Европа, започвайки войната с Иран, а самата Европа е парализирана от ислямистки радикали

Два проблема: Тръмп игнорира Европа, започвайки войната с Иран, а самата Европа е парализирана от ислямистки радикали

Ислямисткият радикализъм в Европа бързо се съюзява с определени политически движения от лявата европейска периферия и по този начин се превръща в сила, придобиваща все по-значима власт да налага вето