6 Юли, 2026

Пеевски и Волен в енергийна атака

Пеевски и Волен в енергийна атака

 

Делян Пеевски нападна Райков, че не е уволнил Мишо Андонов и го оставил да бъде фактор в НЕК и в БЕХ. Пеевски попита и защо не му отнет достъпа до най-високо ниво на класифицирана информация, който той има. 

Волен Сидеров пък обвини служебният кабинет, че два месеца нищо не са правили, а са се занимавали само с имотни далавери, за които ще бъдат разследвани и вместо сега да дойдат с готови решени за законодателни промени, обясняват глупости, докато ЕРП-тата искат вдигане на цената на тока с 40%. 

Сидеров обвини Райков, че вероятно нищо не са работили в сферата на енергетиката, за да предизвикат нови бунтове. 

Премиерът Марин Райков обясни, че Мишо Андонов не е отстранен, защото няма събрани срещу него достатъчно доказателства за извършени нарушения или престъпления. Той обясни, че прокуратурата извършва проверки, които все още не са приключили и ако от тях стане ясно, че е нарушавал задълженията, тогава ще бъдат предприети съответните мерки. 

Райков обясни на Пеевски, че той не е органът, който може да решава дали да му бъде отнето правото на достъп до класифицирана информация. Друга институция се занимава с тази проблематика. 

Премиерът посочи още, че Андонов е висококвалифициран специалист и е основен свидетел по делото за АЕЦ”Белене”.

На Волен Сидеръв Райков отговори, че не той провокира уличните бунтове, а след като правителството му е поело властта, напрежението е спаднало и хората са се прибрали по домовете си.

Премиерът бе категоричен, че не са спали два месеца, а са подготвили конкретни законодателни промени, но всеки, който познава конституцията, знае, че те не могат да бъдат разгледани, след като НС не работи и не съществува. 

Райков каза още, че са готови и всеки момент да внесат в парламента законодателните промени, които да бъдат разгледани и приети. 

 

Сподели:
Закрихме досиетата, открихме PNR - и въпросът не опира до Пеевски и Атанасова

Закрихме досиетата, открихме PNR - и въпросът не опира до Пеевски и Атанасова

Въпросът е дали в България съществува институция, способна и готова да откаже подобна заявка следващия път когато обект на интерес не е Пеевски, а някой политик без адвокати и без публичност, за да се защити

Грузия затваря вратата за Кремъл: Тбилиси преминава в настъпление срещу руското влияние

Грузия затваря вратата за Кремъл: Тбилиси преминава в настъпление срещу руското влияние

Арести за заобикаляне на санкциите, удар по проруски структури и нова американска стратегия очертават решителен завой в политиката на Тбилиси

Дали БАН не удостои Йотова с „доктор хонорис кауза“, заради клякането й пред кагебиста  Гундяев?

Дали БАН не удостои Йотова с „доктор хонорис кауза“, заради клякането й пред кагебиста  Гундяев?

Как точно дамата президент помага за разпространението на родното културно наследство, утвърждаването и съхранението на българската духовна идентичност?

Коментари (0)