21 Януари, 2026

Валяка: Надежда е пеперуда, изгоря от Костов

Валяка: Надежда е пеперуда, изгоря от Костов

 

Той внуши идеята, че след тези избори и ДСБ, и СДС ще отпаднат от политическото пространство и че тази година ще се окаже фатална за СДС след 23 години на политическата сцена. 

Бакърджиев сравни поведението на Надежда Нейнски и опита й да направят с Костов обединение и създаването на нова партия  с това на пеперудата, която се стреми към светлината и огъня, но изгаря от тях. 

Той определи ГЕРБ като единствена дясна и сериозна партия в момента, но манипулативно не каза нито дума за провалите на кабинета, за бунтовете на хората, за обвинения, че е формация на мутрите. 

Валяка посочи, че Костов е загубил властта, защото е смятал, че няма да има политическа алтернатива на неговото управление и изобщо не е слагал в сметките си царя. Като повратна точка за синята партия той отчете неоснователно според него отстраняване на няколко успешни министри от правителството на Костов, сред които бе и самият той. 

Евгений Бакърджиев, който също се опита да направи политическа формация, но претърпя пълен провал твърди, че ако мавзолеят на Георги Димитров е съществувал и днес, пак би престъпил към събарянето му. Той не си спомня Костов да го е упрекнал преди 14 години за неуспешните опити на няколко пъти да бъде разрушен монументът на комунистическия вожд. Според него тогавашният син премиер казал: И събарянето на мавзолея показа, че трудно се разделяме с миналото. 

През 1999 година в НИС на СДС категорично против събарянето на сградата били Надежда Михайлова, сега Нейнски, и покойният Александър Божков. 

Костов сигурно съжалява най-много, че мавзолеят сега го няма, защото му липсва възможността да маха на хората отгоре.

Според източници от ДСБ от партията на Иван Костов и “Единство” на Надежда Нейнски отказват да гостуват в предаването, което бе възродено за четвърти път, сега вече по Нова ТВ.

Сподели:

Коментари (0)

Клекналата Илияна Йотова и клекналата държава – това ли е образът на България 

Клекналата Илияна Йотова и клекналата държава – това ли е образът на България 

От символичния поклон пред патриарх Кирил до президентската власт – какво означава това за българската политика

Партизанин! Ще дезертира ли днес Румен Радев, за да обяви партия?

Партизанин! Ще дезертира ли днес Румен Радев, за да обяви партия?

Може Радев да е като Фауст! „Онази сила, що злото все желае, а твори доброто“, както приблизително се е изразил Гьоте.

Кризата е в Иран, но защо Русия извежда тайно своите дипломати и семействата им от Израел?

Кризата е в Иран, но защо Русия извежда тайно своите дипломати и семействата им от Израел?

Новината беше потвърдено в доклад, публикуван от американското списание National Interest, а това дава възможност за спекулации и опасни събития в региона