Бившият депутат от Седмото Велико Народно събрание Петко Симеонов не скри раздразнението си от случая с избягалите затворници и направи във фейсбук ироничен коментар относно работата и методите на МВР.
"Питат един мевере началник - разследва ли се как са избягали двамата? Той отговаря - сега задачата е да ги хванем, а не да разследваме... Значи в МВР шефовете не могат да вършат две работи едновременно. Примерно да ходят и дъвчат дъвка.
Цялата случка е много смешна, ако не беше опасна. Началникът обяснява, че бегълците много дълго се били подготвяли, а единия от двамата бил умен, затова са успели в бягството...
Това си е за комедия. Кино. Оскар от воле!", написа бай Петко и допълни: "Но мен вчера друго ме впечатли. Попаднах на филм по Дискавъри за обсъждане на проект за трансатлантически тунел Ню Йорк-Лондон. Накратко: висящ на сто метра под водата; закотвен за дъното; вакуумен; влакове на магнитна възглавница; осем хиляди километра в час; преминават разстоянието за по-малко от час. Проектът бил по-лесен от проекта за изпращане човек на Луната, но значително по-трудоемък и скъп...
Да-а, но хората мислят по него и са по-напред от нашата мисъл за тунел при Петрохан и Шипка взети заедно...
Излиза, че при нас правителството (не - ДЪРЖАВАТА!) има основен проблем - трудно му е да мисли по много и различни въпроси едновременно. Едно по едно с почивка помежду им. Защото като мислим, много се потим.
Няма диференциация във властта на отговорности и задачи! Всеки чака да му бъде наредено да свърши едно или друго.
Основен проблем на управлението!Ч
Още от България
Столичната община: Ще спрем строежа на небостъргача на бул. "Черни връх"
В отговор на забележките на съда, столичният кмет Васил Терзиев подписа нова заповед за служебно изменение на План за застрояване на терена
Румен Радев назначи човек на Доган за заместник-министър на икономиката
Левент Орхан Мемиш беше депутат от 51-вото Народно събрание. На парламентарните избори през октомври 2024 г. бе избран от листата на коалиция "Алианс за права и свободи" от 20-и МИР – Силистра
Онлайн петиция за запазване оригиналния вид на концлагера „Белене“
Превръщането на „Белене“ в „нова“ туристическа атракция е обида към паметта на жертвите, пише в документа. В него се настоява държавата да поеме отговорност за запазването на историческото наследство от най-ново време и да приложи европейския опит, като постави на „Белене“ основите на държавен музей-мемориал.