Бившият депутат от Седмото Велико Народно събрание Петко Симеонов не скри раздразнението си от случая с избягалите затворници и направи във фейсбук ироничен коментар относно работата и методите на МВР.
"Питат един мевере началник - разследва ли се как са избягали двамата? Той отговаря - сега задачата е да ги хванем, а не да разследваме... Значи в МВР шефовете не могат да вършат две работи едновременно. Примерно да ходят и дъвчат дъвка.
Цялата случка е много смешна, ако не беше опасна. Началникът обяснява, че бегълците много дълго се били подготвяли, а единия от двамата бил умен, затова са успели в бягството...
Това си е за комедия. Кино. Оскар от воле!", написа бай Петко и допълни: "Но мен вчера друго ме впечатли. Попаднах на филм по Дискавъри за обсъждане на проект за трансатлантически тунел Ню Йорк-Лондон. Накратко: висящ на сто метра под водата; закотвен за дъното; вакуумен; влакове на магнитна възглавница; осем хиляди километра в час; преминават разстоянието за по-малко от час. Проектът бил по-лесен от проекта за изпращане човек на Луната, но значително по-трудоемък и скъп...
Да-а, но хората мислят по него и са по-напред от нашата мисъл за тунел при Петрохан и Шипка взети заедно...
Излиза, че при нас правителството (не - ДЪРЖАВАТА!) има основен проблем - трудно му е да мисли по много и различни въпроси едновременно. Едно по едно с почивка помежду им. Защото като мислим, много се потим.
Няма диференциация във властта на отговорности и задачи! Всеки чака да му бъде наредено да свърши едно или друго.
Основен проблем на управлението!Ч
Още от България
Делян Добрев подаде заявление за напускане на НС
Очаква се оставката му да бъде разгледана и гласувана от народните представители в пленарна зала през тази седмица
Олег Невзоров изненада собствениците на имоти в "Баба Алино", обеща им подкрепа
Украинският бизнесмен е провел среща с всеки един от клиентите на компанията и е изразил своя ангажимент към тях
Свикват на 27 юни първи протест срещу Румен Радев и правителството му
Кабинетът продължава с абсурдите, руските опорки и аматьорщината, а това ще струва на България много и в пари, и в човешки права, казва Манол Глишев