5 Декември, 2025

Шофьор загуби "ума и дума": получи фиш, че е карал с 914 км/ч

Шофьор загуби "ума и дума": получи фиш, че е карал с 914 км/ч

Суперколата Koenigsegg Agera RS е 2 пъти по-бавна от "ракетата" на Люк в околностите на Брюксел

Шофьор получи глоба от белгийската полиция затова, че е карал с 914 км/ч. След обжалване, глобата му е свалена, а показанията на радара са обявени за нереални.

Люк, който е гражданин на Люксембург, за една бройка да премине границата на звука, ако се вярва на фиша на полицията, пише местният в. "Ла Мьоз".

Той е засечен на 10 януари 2018 г. в района на Брюксел. Люк, който си признал, че карал малко по-бързо от разрешеното при Одергем близо до белгийската столица, не повярвал на очите си, когато получил фиша с регистрираната скорост от 914 км/ч, "свалена" после до 859 км/ч. Което е в пъти над скоростта на болидите във Формула 1, и е горе-долу средната скорост на пътнически самолет.

Признатият световен рекорд за най-висока скорост на сериен автомобил е от 2017 г. на суперколата Koenigsegg Agera RS и е "само" 447 км/ч, тоест 2 пъти по-бавно от "ракетата" на Люк в околностите на Брюксел.
Сподели:

Коментари (0)

Зеленски: Русия трябва да върне още хиляди похитени украински деца

Зеленски: Русия трябва да върне още хиляди похитени украински деца

"Благодаря на президента на САЩ и на първата дама на САЩ за непрекъснатото внимание към този важен въпрос"

Инфлацията в Съединените щати се ускори до 2,8%

Инфлацията в Съединените щати се ускори до 2,8%

Последен ключов отчет за инфлацията преди решението на Фед за лихвите следващата седмица.

Сикорски: На Зеленски короната нямаше да му падне от главата, ако се беше срещнал с Навроцки

Сикорски: На Зеленски короната нямаше да му падне от главата, ако се беше срещнал с Навроцки

Полският министър на външните работи критикува поведението и на двамата президенти – на Украйна и на Полша.