Швеция и Швейцария излязоха един срещу друг на "Санкт Петербург Арена" в предпоследния 1/8-финален сблъсък от Мондиал 2018.
След равностойната игра в първото полувреме, което завърши 0:0, резултатът откри в 66-ата минута Емил Форшбери.
"Кръстоносците" все още нямат загуба на Световното първенство, а самочувствието на шведите идва от факта, че тимът спечели група, в която бяха още Германия и Мексико.
Победителят ще срещне на 1/4-финалите победителя от двубоя Англия - Колумбия.
Владимир Петкович не можеше да разчита на наказаните Фабиан Шер и Стефан Лихтщайнер. Техните места бяха заети от Михаел Ланг и Йоан Джуру. Стивън Цубер и Йосип Дърмич също са титуляри за сметка на Емболо и Гавранович.
За Швеция наказан бе Себастиан Ларсон. Вместо него започва Густав Свенсон.
Още от Светът
След надмощие над Скулкейт, Синер отива на 3-ти кръг от Australian Open
Яник Синер прекара 3 часа на корта, като бе бит в първия сет, но в средата на втория вдигна оборотите и се наложи над австралиеца
Новак Джокович: В най-смелите си мечти виждам обединени Сърбия и Хърватия
Скандалният тенисист има и своите аргументи за тази позиция, както и традициите в неговото семейство
Робъртсън ще играе срещу Мърфи в първият четвъртфинал по снукър
Популярната във Великобритания разновидност на билярда се играе на маса с размери 12 на 6 фута и по традиция се провежда в Лондон