19 Май, 2026

​Цонев с ченгесарска пропаганда – вади "десен", за да хвали СИРИЗА

​Цонев с ченгесарска пропаганда – вади "десен", за да хвали СИРИЗА

БНТ с устрем се превръща в истински пропагандатор на социалистически, русофилски и антиевропейски идеи и тенденции. Предаването на цариста Митко Цонев естествено има водещи позиции – там редовно си дават срещи бивши десари, комунистически номенклатури, маргинални политически лидери и безценни опозиционери на евроатлантическия път на България.

Тази вечер Цонев направо надмина себе си – изкара на екрана комичния герой от началото на прехода Георги Петров, популярен в политическите среди като Тъпото.

Бившият шеф на комисията по хазарта първоначално бе представен от Цонев като виден демократ и СДС-ар, участник в групата на 39-те срещу подписването на Лукановата конституция, въпреки че, едва ли днес името на Петров е оставило някаква следа в демократичната история на България.

Един от акцентите в разговора на Цонев с бившия депутат от ВНС бе политиката на СИРИЗА и Ципрас, и ситуацията в Гърция, където Петров живее от 10 години . Оказа се, че бившият син депутат вече е сменил позициите си и се е превърнал в ярък пропагандатор и защитник на лявата СИРИЗА и популиста Ципрас и мераците на гърците за вечен и безплатен обяд. Петров обясни, че гръцкият народ е излязъл на площадите заради кауза. Той е жив и не се страхува нито от тройката, нито от еврото. Неговия стандарт на живот е добър и никога няма да допусне българизация на своите пенсии и заплати. Това е бил основният лозунг и по време на парламентарни избори, и на референдума. Гърците са леви радикали, не искат неолибералния модел, затова решително се изправиха срещу ЕК, която е много мразена в Гърция, обясни представеният като десен Петров.

Така той се противопостави на националната позиция на България по темата Гърция, както и на позициите на почти всички водещи български политици и икономисти. Гостът на Цонев реално се солидаризира с позицията на офицера Енчев, атакистите на Волен Сидеров, крайно левите маргинали в БСП и русофилите.

Всъщност водещия Цонев приложи на зрителите един ченгесарски прийом – вади някой, който го представят като десен и демократ, а след това ментето набива на зрителите социалистически популизъм.

Сподели:

Коментари (0)

„Белият дом“ влиза в режим на риалити шоу: Тръмп избира наследник като в „Стажантът“

„Белият дом“ влиза в режим на риалити шоу: Тръмп избира наследник като в „Стажантът“

Докато Ванс изгражда мрежа от донори и влияние в партията, Рубио печели точки като едно от лицата на външната политика на администрацията

Назад към Сталин: Съдът в Москва забрани три сайта с вицове

Назад към Сталин: Съдът в Москва забрани три сайта с вицове

Според съда публикациите на трите сайта съдържали „твърдения, които може да бъдат класифицирани като унизителни за човешкото достойнство"

 Дмитрий Медведев е нащрек: Някой се опитва да ни открадне 1-ви май...

Дмитрий Медведев е нащрек: Някой се опитва да ни открадне 1-ви май...

В съветските времена празникът беше известен като Международен ден на труда и символ на работническата солидарност