Осем от играчите в иранския женски футболен отбор са всъщност хората, които чакат операции за смяна на пола, съобщава британският вестник "Телеграф".
Футболна асоциация на страната бе обвинена в "неетичност", след като съзнателно толерира осем мъже в отбора на дамския си отбор по футбол.
Mojtabi Sharifi, официален представител на иранската лигата, разкрил пред ирански новинарски уебсайт: ". [Осем играчи] играят в женския отбор на Иран, без да им бъде извършена операции за смяна на пола"
В сряда властите са предприели тестване на пола на спортистите в целия национална отбор и водещите играчи в лигата. Имената на играчите, смятани за мъже, не са разкрити.
Още от Смотаняци
Сезонът на калинките: Радев изневиделица назначи еколог за заместник-министър на външните работи
Това вече е тенденция, на път е да се превърне в традиция за Външно. Министърът Велислава Петрова-Чамова е специалист по биомедицина и науки за живота
Водач на тир 98 фиша и 37 акта глоби МВР при масовите проверки
Един от актовете при проверката е съставен на неправоспособен водач, останал без правоспособност поради отнемане на всички контролни точки. В картона му фигурират 37 акта и 98 фиша.
Честито! Кабинетът изпрати Иво Христов - Евровизията в Съвета на настоятелите на БАН
Дали няма да станем свидетели на още по голямо затопляне на връзките с "академичните среди" на Руската федерация?