20 Март, 2026

Абсурд: Китаец попадна в бежански лагер в Германия, вместо в полицията

Абсурд: Китаец попадна в бежански лагер в Германия, вместо в полицията

Китайски турист изпадна в трагикомична ситуация, след като като погрешка кандидатствал за статут на бежанец.

Човекът искал само да подаде сигнал за кражба, но не знаел езика. Така вместо в полицията се озовал в миграционната служба, където чинно попълнил документите, след което попаднал в германски хостел за бежанци, пишат германски медии, цитирана от Би Би Си и в. "Guardian".

31-годишният китайски турист не говорел нито немски, нито английски. Господин Ли говорел само мандарин. Откраднали портфейла му в Хайделберг и той отишъл в административната сграда, която взел за полицейското управление. Оказала се миграционната служба. Клетият "бежанец" чинно попълнил документите, които му дали. Властите отнели паспорта му и му взели пръстови отпечатъци. Човекът изтърпял и ненужен медицински преглед. След това го натоварили в автобус с мигранти и ги отвели на 360 км - в бежански център в Дюлмен, близо до западния град Дортмунд. Дали му храна и джобни пари като на останалите бежанци.

След 12 дни прекарани в бюрократичната джунгла на Германия, защото не можел да общува на езика ù, дошъл работник към Червения кръст, който говорел мандарин. Когато китайският турист му разказал историята си, станало ясно, че господин Ли просто искал да разгледа Германия, Италия и Франция това лято. Вместо кротка почивка злощастният турист от Северен Китай преживял примирено всички действия на германските власти.

Най-накрая заявлението за искане на убежище било спряно и той можел да продължи обиколката си из Европа. Вместо да бъде ядосан, г-н Ли само отбелязал при заминаването си от Германия, че си е представял Европа по малко по-различен начин.

Сподели:

Коментари (0)

Захарова привидя "роби" в ЕС и "затлъстели, побъркани, оглупели" европейски служители

Захарова привидя "роби" в ЕС и "затлъстели, побъркани, оглупели" европейски служители

Причина за нападките е отказът на Европа от руските горива

Дугин: Без интернет в Русия до късна есен - да следва сезонните цикли на мечките и пеперудите

Дугин: Без интернет в Русия до късна есен - да следва сезонните цикли на мечките и пеперудите

Руският философ Александър Дугин предложи интернет в Русия да бъде изключван през пролетта и лятото, за да живеят хората „истински човешки живот“. В идеята му влиза и забрана на електрическите тротинетки – според него, явно ретроградно западно явление, покварило руската младеж.

Пророчицата Нешка гневна на Илияна Йотова: Дори и ППДБ да ви издигнат за президент – няма да бъдете избрана

Пророчицата Нешка гневна на Илияна Йотова: Дори и ППДБ да ви издигнат за президент – няма да бъдете избрана

Четвъртата година от руската агресия срещу Украйна създаде шоково напрежение в средите на левите сили, подозират президента, че се докарва на десните и чака подкрепа