15 Януари, 2026

Комунисти и социалисти забравиха за Тодор Живков, отидоха на море

Комунисти и социалисти забравиха за Тодор Живков, отидоха на море

Паметникът на Тодор Живков в Правец

Жителите на Правец обидени, от БСП се сещали за бай Тошо само като имали нужда от реклама

Комунисти и социалисти тотално забравиха за паметта на Тодор Живков. Днес се навършват 21 години от смъртта на Тато. Вместо уважение към вожда си, последователите му избраха да си почиват и въобще не отразиха датата в Правец. В родния град на Живков единствено представители на общината, работници в местния музей и случайни граждани се сетиха да поднесат цветя пред паметника на бившия първи, както и в двора на родната му къща. 

Депутати и членове на БСП, които начело с Корнелия Нинова обичат да се снимат с цветя пред паметника на бай Тошо, днес отсъстваха. Съгражданите на Живков са озадачени и обидени на социалистите, които се сещали за комунистическите символи в Правец само когато имат нужда от спешен пиар. 

Хора от музея пък предположиха, че червените депутати явно са решили да се възползват от ваканцията си и са отпрашили към морето. Те не отричат, че датата на смъртта на Живков 5-и август никак не е удобна за чествания, което обаче не оправдава ръководството на левицата. Затова събиранията на червените се правели по традиция на рождения ден на вожда – на 7-ми септември, когато всички вече са се прибрали в София. Това поставя и въпроса, доколко са искрени от "столетницата", когато обикалят паметниците си и дали не става въпрос просто за протоколни чествания за пред камери и фотоапарати.

Днес другият, който си спомня за Тодор Живков, е неговата внучка – Евгения Живкова. Тя не пропуска година, за да отиде и да поднесе цветя на семейната гробница в столичните централни гробища. Служители си спомнят, че преди 10-15 години идвали възрастни хора, които се прекланяли вред вожда, но днес част от тях не са сред живите, а други нямат физическата възможност да дойдат до гроба.

Сподели:

Коментари (0)

Здравният министър на САЩ: Не зная как Тръмп е още жив

Здравният министър на САЩ: Не зная как Тръмп е още жив

Той описва Тръмп като човек, който се храни много нездравословно, но има "издръжливостта на божество“.

БНТ ни учи как да падаме на седалището си с приложна магия! А  100 тояги на голо по това на Кошлуков?

БНТ ни учи как да падаме на седалището си с приложна магия! А 100 тояги на голо по това на Кошлуков?

Съветите са наистина от областта на магията и биха могли с лекота да се използват от Хари Потър:

Най-известната дума в Русия шашна русияните...

Най-известната дума в Русия шашна русияните...

Думата е съкращение на фразата „oll korrect“ и става известна по времето на президентската кампания в САЩ през 1940 година