6 Април, 2026

Остроумна задача за кебапчета и флагчета вкара в капан бдителни родители

Остроумна задача за кебапчета и флагчета вкара в капан  бдителни родители

Ивайло Кортезов, който се слави с изключително тънкото си чувство за хумор, съчинил следната задача за теста на математическия турнира “Иван Салабашев”: “Жителите на една махала били закарани на митинг, като всеки получил по едно знаме и по две кебапчета. След митинга те изхвърлили 15 от знамената, а останалите 35 знамена занесли в махалата. Колко кебапчета са получили жителите на махалата?”, гласи условието на задачата.

“Това ли е моделът, който ще залагаме в мисленето на нашите деца? Тъжно и нечестно бъдеще ги чака, ако още от сега приемат тези явления за нещо нормално в нашата родина”, негодува в интернет Албена Тодорова в рубриката “Моята новина” на Нова ТВ.

В телефонен разговор с председателя на журито на математическия турнир Емил Колев водещите на “Здравей България” Анни Цолова и Виктор Николаев потърсиха компетентен отговор на въпроса на негодуващата гражданка. 

“Тестът е за нашите ученици, а не за техните родители и трябва да се следи внимателно как децата са приели тази задача. Аз си направих труда да се поинтересувам в Интернет и да питам познати, и моите деца, които са във втори и трети клас, как възприемат условието на една такава задача. Нито един от учениците не обърна внимание, че става въпрос за митинг, а всички се развеселиха от това, че там се споменава за кебапчета”, коментира Колев.

 

 

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп обиди Брус Спрингсгийн и призова феновете си да го бойкотират - защото певецът го криткува

Тръмп обиди Брус Спрингсгийн и призова феновете си да го бойкотират - защото певецът го криткува

„Брус Спрингстийн, този посредствен и скучен певец, който прилича на изсъхнала слива"

В бърлогата на Радев – мъж с расо и кръст анатемоса офиса на „Прогресивна България“ (Видео)

В бърлогата на Радев – мъж с расо и кръст анатемоса офиса на „Прогресивна България“ (Видео)

В предизборния щаб е посрещнат от Николай Копринков, който вместо в президентството, прекарва работното си време в партиен офис

Зашо БНТ ни убеждава, че налудността е опция

Зашо БНТ ни убеждава, че налудността е опция

Всеки посерко ни обещава как ще управлява държавата, хайде няма нужда от подобно влияние върху масовото съзнание...