13 Август, 2026

Полски консул в САЩ, "изгоря", затова че "облече" Туск като нацист

Полски консул в САЩ, "изгоря", затова че "облече" Туск като нацист

Мария Шонерт-Биненда пък се оплака, че профилът й във Фейсбук бил хакнат

Министерството на външните работи на Полша бе принудено внезапно да отстрани временно от длъжност един от почетните си консули в САЩ. Причината - въпросната дамата публикувала фотомонтаж, на който председателят на Европейския съвет Доналд Туск е облечен като нацистки офицер от СС, предадоха Асошиейтед прес и БТА.

Най-вероятно скандалната закачка с европейския лидер е заради това, че един от дядовците на Туск е служил за кратко в германския Вермахт през Втората световна война. Именно този факт политическите му опоненти използват срещу него.

Не случайно управляващата консервативна партия "Право и справедливост" има дълбоки разногласия с Туск,  бивш премиер на Полша. Партийният лидер Ярослав Качински е отдавнашен политически конкурент на Доналд Туск, припомня АП.

По информация на полската агенция по печата (ПАП) ще бъдат взети допълнителни решения за Мария Шонерт-Биненда, съвсем скоро назначена в Акрън, щата Охайо за почетен консул, след като полският външен министър Витолд Вашчиковски се върне от посещение в Австралия.

Шонерт-Биненда от своя страна разказала пред ПАП, че профилът й в социалните медии е бил хакнат.

снимка: Фейсбук

Сподели:
Шефът на ОДМВР-Пловдив твърди, че полицията е адекватна: Децата на Младежкия хълм не са искали да отнемат живот

Шефът на ОДМВР-Пловдив твърди, че полицията е адекватна: Децата на Младежкия хълм не са искали да отнемат живот

"На гърба на МВР се упражняват много "експерти", едни и същи хора, които "разбират" от всичко и са дежурни по телевизиите", коментира не без доза безочие  Васил Костадинов.

Нинова: Наистина ни управляват палячовци!

Нинова: Наистина ни управляват палячовци!

Днес министърът на отбраната Димитър Стоянов дойде в МС с тениска на "Кинтекс", после обработиха снимките

"Слава на Русия" е нацистки лозунг, уважаеми! Това е исторически факт

"Слава на Русия" е нацистки лозунг, уважаеми! Това е исторически факт

Фразата присъства и на т.нар. „Руски марш“ — ежегодни прояви, в които участват различни ултранационалистически групи, включително неонацистки среди.

Коментари (0)