25 Февруари, 2026

Руски академик: Рим е посторен от руснаци по заповед на Иван Грозни

Руски академик:  Рим е посторен от руснаци по заповед на Иван Грозни

А. Фоменко

В Средните векове съществувала гигантска империя с политически център на територията на Русия, обхващаща цялата територия на Европа и Азия, дори и двете Америки

Рим е посторен от руснаци по заповед на Иван Грозни, превземайки Египет московските царе започнали да строят огромни пирамиди и да си използват като гробници: това са част от твърденията на така наречената "Нова хронология", създадена от руския академик А. Фоменко.

Фоменко и последователите му предлагат собствена реконструкция на историята на човечеството, в основата на която лежи хипотезата за съществуването в Средните векове на гигантска империя с политически център на територията на Русия, обхващаща цялата територия на Европа и Азия, дори и двете Америки. 

"Нова хронология" е псевдонаучна теория за радикално преразглеждане на световната история, която твърди, че съществуващата хронология на историческите събития е изцяло невярна.

Противоречията на "Новата хронология" с известните исторически факти авторите и обясняват с "глобалната фалшификация" на историческите документи.


Сподели:

Коментари (0)

Пророчицата Нешка гневна на Илияна Йотова: Дори и ППДБ да ви издигнат за президент – няма да бъдете избрана

Пророчицата Нешка гневна на Илияна Йотова: Дори и ППДБ да ви издигнат за президент – няма да бъдете избрана

Четвъртата година от руската агресия срещу Украйна създаде шоково напрежение в средите на левите сили, подозират президента, че се докарва на десните и чака подкрепа

Тръмп се вживя като хокейна суперзвезда – в AI видео трепе канадци и вкарва

Тръмп се вживя като хокейна суперзвезда – в AI видео трепе канадци и вкарва

„Побеждаваме твърде много, просто не е честно“, коментира с ирония той

Сръбско "научно" издание: България не е спечелила Сръбско-българската война!  Била е за освобождение на сръбските шопи от българския гнет 

Сръбско "научно" издание: България не е спечелила Сръбско-българската война! Била е за освобождение на сръбските шопи от българския гнет 

Подобни фалшификации на миналото са всекидневна практика на режима на Александър Вучич