Във вторник от космодрума "Восточный" с водосвет и ракета „Союз-2.1б” е бил изстрелян спътник "Метеор-М". Странно защо вместо да се възвиси към Космоса спътникът заедно със стартовата степен "Фрегат" е паднал в Атлантическия океан.
Неуспехът може би се дължи на твърде помпозната религиозна процедура и на преждевременните поздрави, отправени от вицепремиера Рогозин към учените, инженерите и техниците.
„Скъпи колеги, от свое име и от името на военно-промишления комплекс най-сърдечно ви поздравявам с успешния пуск на ракетата "Союз-2.1б"! Благодаря, че днес дарихте празник на цялата ни страна! Желая ви късмет! Слава на Русия!” Това обявява веднага след изстрелването кутсузът Рогозин.
Ето как реагира на комедийната ситация блогерът Пан Аксакал:
"С плоской земли стартовала ракета.
Небесную твердь не в силах пробить,
Вышла из строя и рухнула где-то.
Так что священника будут винить".
Превод: Васил Данов
Още от Смотаняци
Една нужда, пет евро: европейски цени, балкански тоалетни
От Комисията за защита на потребителите обявиха, че извършват проверки за необосновано поскъпване
Ивелин Михайлов: 100% оставам в политиката, богати любовници ще ме издържат вече
Лидерът на „Величие“ твърди, че проектът "Исторически парк" е подложен на целенасочен натиск от години, а формацията му е атакувана, защото отказва политически договорки
Калина Андролова: Цялата власт е в кръга на първия слуга на Радев, ще изтъргува и златните зъби на баба си
"Румен Радев няма стратегия, и никога не е имал! ", смята анализаторката