Социалистите отново взеха на прицел Емил Христов, Марешки ги нарича "смешници" и "некадърници"
Дора Янкова бърза да си ходи, поиска дебатите за Изборния кодекс в НС да продължат на следващо заседание
Цирковете в парламента продължават. Георги Свиленски и колегите му взеха думата и обвиниха зам.-председателят Емил Христов, че не води заседанието коректно. Според социалистите, той не трябвало да допуска дебати за разглеждане и гласуване на поправките в Изборния кодекс. Малко преди това Правната комисия направи поправки за машинното гласуването.
Веселин Марешки също взе думата и направи забележка на Христов, че допуска процедурата по водене да се превръща в изказвания. Секунди след това той започна словесна престрелка с народните представители от "столетницата", наричайки депутати от редиците ѝ "смешници" и "некадърници". Йордан Цонев от ДПС също взе отношение по въпроса и каза, че няма нищо нередно според правилника да има извънредно събрание на комисия по време на дебати и гласуване. Дора Янкова от БСП пък поиска да се закрие заседанието, Правната комисия отново да се събере, а останалите народни представители да си отидат по домовете. Предложението ѝ не мина. В крайна сметка Цвета Караянчева се смили и помогна на колегата си и зае председателското място. Желанието на Янкова да си почива беше попарено от колегите ѝ, които поискаха поименно досадното поименно преброяване. Социалистите приложиха стария си трик и излязоха от залата, за да развалят кворума. Този път обаче номерът им не мина и се оказа, че в залата все пак има 127 депутати.
Още от Смотаняци
СБП си няма друга работа, слага паметна плоча на пропагандист на комунистическия режим
Иван Аржентински е известен не само с творчеството си, но и с активната си обществена дейност през годините на комунистическата власт
Прогресивна дипломация – когато объркаш външния министър на Турция със селекционер на Плейбой
И гола да се съблече Чамова - пак няма да реши договора с "Боташ", коментират с ирония във фейсбук
Тръмп си има нова икономическа теория: Откри в инфлацията повод за радост
На фона на загрижените американци, които с тревога гледат как се свиват покупателните им способности, американският президент призна, че харесва инфлацията